| ionutchiriac222 a întrebat:

Se intampla sa-mi placa de o colega de clasa. Suntem clasa a 11 a si avem aproape 18 ani. Acum, ideea este ca ea e impreuna cu un baiat de vreo 20 de ani, care e la facultate. Banuiesc totusi ca baiatul asta isi va gasi pe alta pana la urma, tinand cont si de distanta etc. Eu ma am foarte bine cu colega asta a mea, pentru ca stam in pauze, vorbim absolut toate prostiile si glumim, chiar mi-a zis de experientele ei sexuale. Cred ca si ea isi da seama de faptul ca o plac, dar nu s-a schimbat cumva, are o atitudine neutra. Problema este ca simt eu ca am un complex de inferioritate, ca ma gandesc la faptul ca sunt mai mic, ca n-am masina si in general ca vorbeste foarte mult de aia mai mari din generatie cu gagica-su, drept urmare constat ca alde astia ca mine suntem irelevanti… Ce parere aveti pe tema asta? Sunt eu complexat sau chiar am dreptate? Ma uit la faptul ca o fata dintr-o alta clasa tot asa fiind cu unul mai mare, s-a despartit de iubitul ei si s-a pus cu un coleg din clasa ei… total neasteptat pentru toti

Răspuns Câştigător
| Together a răspuns:

Ii place atentia ta, dar nu spera sa il lase pentru tine. Gaseste-ti una care te place mai bine, sa nu te atasezi aiurea.

4 răspunsuri:
| AmandinaDragan a răspuns:

Paguba in ciuperci.

| user499999 a răspuns:

Man, încă ești minor, ai 17 ani, așa că nu complica lucrurile cu chestii inutile. Bucură-te de copilăria pe care o ai și dacă o să existe chimie între voi, lucrurile se vor întâmpla de la sine, iar dacă nu, măcar rămâneți prieteni. Dacă o interesează numai chestiile materiale, atunci nu e de tine. Ar trebui sa găsești pe cineva care să te aprecieze și să te iubească pentru ceea ce ești tu și pentru ceea ai pe interior: sufletul și mintea. Dacă ești irelevant pentru ea, atunci caută persoane pentru care să fii relevant. Nu rămâne blocat.