| Anonimathaa a întrebat:

Se poate sa rămân însărcinată dacă nu sunt la ovulație?

Răspuns Câştigător
| ivees a răspuns:

Ba sigur că se poate sa rămână. Nu toată lumea își calculează ovulatia ca sa stie când să conceapă un bebe. Cel mai bun exemplu sunt eu - nu am fost la ovulației, și sunt însărcinată in 8 săptămâni deja. Așa ca totul este posibil.

6 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Da

| TheStrategist a răspuns:

Da

| Valentina8 a răspuns:

Cei care spun ca da, nu stiu ce au in cap laughingfara un ovul care sa fie fecundat nu poate exista sarcina. Unde se duce spermatozoidu daca nu la ovul? Oricum, daca ai de cand sa urmezi metoda calendarulul sa stii ca aceasta are o eficienta de doar 70% laughing si e complicata.

| Valentina8 a răspuns (pentru ivees):

Este posibil ca femeia sa aiba doua ovulatii in acelasi luna. Este mai rar, dar este posibil. Tocmai de aceea exista anticonceptionalele ce amana ovulatia pana la intreruperea lor.

| ivees a răspuns (pentru Valentina8):

Ba sigur că se poate sa rămână. Nu toată lumea își calculează ovulatia ca sa stie când să conceapă un bebe. Cel mai bun exemplu sunt eu - nu am fost la ovulației, și sunt însărcinată in 8 săptămâni deja. Așa ca totul este posibil.

| andreiceltare a răspuns:

De sigur ca se poate domnisoara mea