| Unicornnnn a întrebat:

Seara' TPU! Am fost intr-o tabara acum o saptamana unde am intalnit un baiat care ma invitat la suc cu prietenii lui si am acceptat sa merg. El ma placea, ne-am cunoscut, am vorbit, dar ei urmatoarea zi trebuiau sa plece acasa. A doua zi ne-am intalnit inainte sa plece si am mai vorbit putin dupa care au plecat si mi-am dat seama ca si eu il plac. Il plac si in prezent, eu am 13 ani si el 11, nu ma intereseaza varsta, dar el e din brasov iar eu din bistrita, si cred ca pana la anul in tabara nu o sa ne mai intalnim. Vorbim pe messenger si la telefon, facebook dar mie foarte dor de el si nu mai pot astepta un an. Ar trebuii sa fac ceva in privinta asta? Niste sfaturi? Il plac foarte mult si gestul cu sucul m-a impresionat foarte mult! sad

5 răspunsuri:
| vlad89c a răspuns:

La varsta voastra, a lui mai ales, e cam imposibil.
se poate totusi sa sa vorbiti in continuare pe mess, daca aveti web sau microfon ar fi mai bine, dar ai suferi prea mult zic eu.
Sti zicala: Ochii care nu se vad, se uita?
Ei bine asta ar trebui tu sa faci, crede-ma, o sa il uiti, si chiar daca o sa ti legatura cu el tot anul, o sa il uiti, pentru ca relatiile la distanta nu functioneaza, tu vei gasi alti baieti, el alte fete.
Si la 11 ani, nu va veni dupa tine cu autobuzul sau cu ocazie, sau cu ori ce altceva; deci nu va puteti intalni.
Lasa-l, poate acum ti se pare imposibil, te gandesti la el tot timpul, dar iti garantez ca o sa il uiti, nu o sa mai sti cum arata, si vei gasi alti baieti; deci pur si simplu iesi cu prietenele, sau in oras, distreaza-te, doar e vara, intr-o saptamana nu o sa mai sti cine e laughing.
Nu e singurul care poate sa iti ceara sa iesiti la un suc.
happy E haios, oameni in toata firea, care se iubesc, au familii, acestia trec prin drame, ca sunt fortati sa se departa de aspectele vietii, iar voilaughing, tu il placi, dar nu poti sa il vezi, iar totusi, 11 ani? ma gandesc ca ti se pare simpatic, nu ca il placi.

| SpeedRun a răspuns (pentru vlad89c):

Ca bine ziciwinking laughing)))

| LostInBubble a răspuns:

Momentan nu are rost.
La varsta voastra ar trebui sa va jucati cu copiii de la bloc, sa colorati, nu sa stati pe Facebook.

| 5a a răspuns:

Va puteti juca cu papusile laughing sa ne scrii in urmatorii 7 ani!

| Mladen08 a răspuns:

Aha si ce suc a-ti baut, Tedi? Las-o balta, in loc sa cauti mai mari tu tot peste mai mici dai happy