| lplostonyou a întrebat:

Sexualitatea depinde de religie, varsta si mentalitate?

Răspuns Câştigător
| spn29 a răspuns:

Eu consider ca depinde doar de mentalitate. Poti apartine oricarui cult religios si totusi sa nu crezi in lucrurile impuse de acesta, deci sa iti impui propriile credinte. Varsta de asemenea nu influenteaza cu nimic sexualitatea, la orice varsta poti descoperi ce inclinatie ai si in timp poate chiar sa se schimbe si aceasta.

11 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sexualitatea este reprezinta prin totalitatea fenomenelor legate de viata sexuala. Orice individ are nevoie de o sexualitate satisfacatoare pentru ca viata lui sa se desfasoare in armonie.Sexualitatea unui individ nu depinde de religie, varsta sau mentalitate.Principali factori in realizarea/existenta unei armonii sexuale depline depind de o serie de factori psihologici, comportamentali sau socioculturali.Studiul si tratamentul acestor tulburari constituie obiectul sexologiei, psihanalizei, precum si al numeroaselor cercetari de psihologie.

| Doub a răspuns:

Da.

Răspuns utilizator avertizat
| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Sunt multi homosexuali care se nasc in randul crestinilor. si e normal asta. pentru ca tine de codul genetic. nu de anturaj etc. cum e mitul la crestini. stiinta a dovedit ca aproximativ 10%-15% din 500 de specii de animale au comportamente homosexuale. http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexual_behavior_in_animals

| andreiul78 a răspuns (pentru OmulDeStiinta1986):

NU e normal ca sunt multi Homosexuali. Acei oameni sunt prea slabi si au cazut prada diavolului care le baga in minte tot felul de porcarii. Sunt doar niste marionete chinuite. In plus nu e normal ca, copilul meu sau orice copil sa vada, homosexuali linganduse pe strada

| OmulDeStiinta1986 a răspuns (pentru andreiul78):

Majoritatea tarilor dezvoltate si civilizate au decis ca e normal sa existe homosexuali si sa se poata afisa public. nu numai asta. ba chiar le da voie sa faca si parade in public. doar la tarile inapoiate si religioase s-a ramas la conceptii vechi si primitive din biblie, coran etc.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns (pentru andreiul78):

Altfel zis. tarile dezvoltate au priceput ca homosexualii nu sunt bolnavi mintal sau posedati de diavol (lucru ce in stiinta medicinei nici nu exista. cand chemi salvarea nu vine cu crucea sa te vindece de diavolii care te deranjeaza. ci cu stiinta). amuzant e ca tocmai in randul preotilor sunt multi homosexuali happy. pe sistemul hotii striga hotii.

| andreiul78 a răspuns (pentru OmulDeStiinta1986):

Nu e o chestie de stiinta neaparat. Iar daca o tara e mai dezvoltata economic fata de alta asta nu inseamna ca are dreptate in tot ce decide tara respectiva. Eu nu sunt cine stie ce crestin, ba mai mult tind sa cred ca Dumnezeu nu exista in biserica ci exista in fiecare din noi. Nu stiu cum sa spun... nu e normal. Si nu toate problemele se pot analiza de stiinta. E un subiect foarte complicat. Uite iti dau in link cu un pustan care vorbeste de tot felul de chestii din astea. E foarte interesant si tind sa cred ca stie mai nulte decat stiu toti "desteptii" tarilor dezvoltate la un loc, in ciuda faptului ca re doar 19 ani.
Acum sper doar sa ai rabdare sa te uiti pana la sfarsit si ai sa intelegi ce am vrut sa spun in legatura cu homosexualii.
Pace!
https://www.youtube.com/watch?v=vwK9x9LqG4I

| OmulDeStiinta1986 a răspuns (pentru andreiul78):

L-am mai vazut pe acel pusti. era ok. iti dai seama ca nu stau 50 minute sa aud ce are de zis totusi. poti spune tu direct. cat despre dumnezeul tau. care pana la urma vine din biblie si graieste prin biblie. El zice asa despre homosexuali: "Dacă un om se culcă cu un om, cum se culcă cineva cu o femeie, amândoi au făcut un lucru scârbos; să fie pedepsiţi cu moartea: sângele lor să cadă asupra lor." versetul 15. alte indemnari la crima din partea lui dumnezeu le gasesti aici http://biblia.resursecrestine.ro/leviticul/20

| andreiul78 a răspuns (pentru OmulDeStiinta1986):

Dumnezeul meu nu "graieste" prin biblie. Nu sunt de acord cu pedeapsa cu moartea. Biblia a fost, si este, o carte ca oricare alta, in care se zic multe chestii care sa bat cap in cap(nu pot fi de acord cu asta).
Asa, nu pot sa iti explica eu, pentru ca acest subiect este mult mai complex dacat pare(e ca si cum as incerca sa iti explic de ce e importanta viata). Eu, personal, nu cred ca e ok treaba cu homosexualii dar ti-am zis, uita-te la filmulet daca esti interesat. Eu cred ca pustiul are dreptate in totalitate si imi pare rau, sincer, ca multi dintre voi nu au rabdare sa il asculte si sunt prea grabiti sa ajunga... din pacate nicaieri.