| anonim_4396 a întrebat:

Sfaturi concrete pentru a scapa definitiv de malahie?

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Bătaia e ruptă din rai. Spune-le părinților tăi și te va rezolva.

| pietrean a răspuns:

Malahia sau masturbarea, poate fi "vindecata"doar prin vointa! Poate fi si un efect al excitantilor alimentari:carne, condimente, ciocolata, alcool.Nu se recomanda mesele bogate seara foarte tarziu.Este indicat a se face sport,plimbari lungi,a avea un hobby. Ceaiuri calmante:tei,sunatoare,valeriana. Apoi, depinde de varsta, pentru a incepe o viata sexuala adevarata(o iubita, o logodnica, o sotie).

| LordCroft a răspuns:

Ce inseamna "malahie"?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru LordCroft):

Malahie conform dex inseamnă masturbare, onanitie.

| Bogdan2104 a răspuns:

Da, poate e momentul sa iti gasesti o femeie?