| user12345555 a întrebat:

Sfaturi pentru prima dată când faci sex ca fata?

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa faci sex doar cu soțul tau nu cu toți deci dupa ce te casatoresti nu acum.

| Simpatic a răspuns:

Sa ai prezervative la tine si macar unul dintre voi sa aiba un minim de experienta, adica in cazul tau partenera
daca ea a mai avut partener atunci e bine, daca nu va descurcati si voi cum puteti
sper sa aveti varste adecvate

| Violleta2022 a răspuns:

Sexul se face intotdeauna cu prezervativ, ca sa nu ai stresul unei sarcini sau a unui BTS. Bolile cu transmitere sexuala, cele mai grave si mortale NU se pot vedea pe corp, fiindca sunt virusi care iti afectaeza direct sistemul hormonal, deci nu accepta niciodata sex neprotejat!

Sa nu accepti ca baiatul sa sara pe tine fara sa-ti fi facut in prealabil un PRELUDIU bun, otinandu-ti un orgasm clitoridan, fiindca atunci esti cimplet umezita si sexul nu va durea, simtind si placere.

Este vital ca prima sau primele partid ede sex sa fie placute ca de alea depind toata viata ta sexuala, pe care o vei place sau urai, daca experimnetezi durere.
Nu accepta sa-i faci baiatului sex oral, macar o bucata de vreme, ca te va considera femeie usoara si dupa ce se satura de tine, te va parasii pentru altele.

Cu un preludiu foarte bine facut NU ai nevoie de lubrefiant, ala fiind de altfel recomandat pentru sexul anal sau pentru batranei, care nu se mai umezesc la sex si au nevoeid e lubrefiere, un barbat tanar si potent nu va folosii lubrefiant ca se face naibii de rusine, demonstrand ca nu-i capabil nici macar sa te excite, ca sa te umezesti natural.

| LoveSleep a răspuns (pentru dullcat):

Puteai sa ii dai google direct

| dullcat a răspuns (pentru LoveSleep):

Unii nici sa caute nu stiu/vor (e cazul pentru cel putin jumatate din intrebarile TPU), asa ca prefer sa las articole direct.Cine doreste sa citeasca bine, cine nu, tot bine.

| LoveSleep a răspuns:

Pe langa cele care s-au zis, fa-o doar daca tu vrei sa faci asta. Nu o face pentru el.

| Hyperion7 a răspuns:

Fă-o când te simți în siguranță, iubita și apreciată, nu când îi urla hormonii amorezului!
Pentru că dacă o iei așa, s-ar putea sa fii folosita și ulterior aruncata.

| TheGentleman a răspuns:

Pentru început, o vizită la ginecolog și urolog cu set de analize complete

Și himenotomie pentru a scăpa de o corvoadă (adică procedura medicală prin care îți este perforat himenul, astfel încât să nu apară probleme precum sângerarea sau durerea excesivă

| dullcat a răspuns (pentru TheGentleman):

In calitate de ce anume recomanzi tu himenotomie? Daca fetei i-a venit menstruatia pana acum, inseamna ca himenul e perforat.Doar un procent infim de fete il au neperforat, iar unele se nasc complet fara.

| ILoveBlackCats a răspuns:

Protejeaza-te

| andrey69 a răspuns:

Sa fie de preferat persoana care te iubeste si poate fi foarte atent cu tine, sa fie tandru, sa folositi prezervativele, sa aveti un loc ok unde nu va poate deranja nimeni si de aici in colo cred ca va descurcati

| Cosmin3412 a răspuns:

Strângi din dinți si o bagi încet? Restul vine de la sine. Avem asta in instinct. Animalele nu pot învață cum sa facă si tot o fac. Asa si tu.

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Vă trebuie un spațiu unde să vă simțiți în siguranță și confort.
Preludiu cât mai lung. Adică, mângâieri, masturbare reciprocă, săruturi, etc.
Folosiți prezervativul și un lubrifiant.
Și cel mai important, cel cu care o faci, să merite acest privilegiu.
Mai mult de jumătate din fetele pe care le-am cunoscut, au regret că s-au dăruit cui nu trebuia.
Fosta mea soție, când intra în depresie, acest lucru era menționat printre suspine.
Că nu a avut răbdarea de a aștepta cu adevărat, adevărata dragoste. Adică pe mine.