| Frelix a întrebat:

Sfaturi+seriozitate=Funda:Mie imi place de o fata (care are un partener ). Eu stiu ca ii place de mine fiindca mi-a spus dar de ce nu renunta le pretenu ei?
As vrea sa ii dovedesc ca desi are un partener eu as fi mai potrivit pentru ea( eu fiind ce-l mai popular copil din clasa)concluzie: cred ca vrea sa ma faca sa sufar dar nu stiu de ce. Sfat: va rog dati-mi un sfat cum as putea sa ii dovedesc ca o iubesc!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Pleci de la o premiza gresita,fapt care te duce si la o concluzie gresita.
Fata de care iti place are un partener si ti-a spus si tie ca-i place de tine.
Una este sa-i placa de tine si alta sa te iubeasca,iar de iubit, cel mai probabil,il iubeste pe partenerul ei,de asta nu renunta la el.
Daca vrei sa intelegi,gandeste-te ca si tie iti plac,simpatizezi destule fete,asta inseamna sa PLACI,dar o iubesti pe fata in cauza.
Cu alte cuvinte,te-ai indragostit de o fata nepotrivita si iti provoci singur suferinta,n-o mai acuza pe ea.
Incearca sa vezi care e realitatea,nu te mai crampona de ideea ca esti mai bun decat partenerul ei,pentru ca faptele vorbesc singure,cat timp e cu el,pentru ea,el e cel mai bun!
Nu-ti imagina ca faptul ca esti cel mai popular din clasa iti da dreptul sa te bagi in relatiile oamenilor si sa desparti perechi.
Invata sa respecti o pereche,pentru ca,atunci cand vei avea si tu una, sa nu se amestece nimeni altcineva!
Schimba-ti obiectivul si cauta alta fata care sa-ti placa, nu te mai chinui singur!
Succes!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ea face misto de tine tu arata-i indiferenta si daca te intreaba ce ai cu ea spune-i ca tu nu stai la cheremul persoanelor cu fite in cap si sa ii ramana clar ori se schimba pentru tine ori isi vede de treaba ei. Pe o parte si tu te bagi undeva unde nu trebuie amandoi aveti o greseala (ea facanduse victima cu tine si tu vrei sa i-o iei la celalalt baiat).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci,in primul rand trebuie sa-ti cunosti "concurenta". Daca stii ca esti superior lui, e bine din pct. de vedere psihologic. apoi poti incepe sa-i faci ei mici cadouri sau complimente.incerca sa te afirmi intr-un mod bun, nu sa te dai mare sau asa ceva.nu uita,nu incerca u sa atragi o fata, las-o sa te adore, vine singura la tinewinking

| Alex1999_9912 a răspuns:

Ai grija de ealaughing