| 8Biia a întrebat:

Simt ca il urasc, ca vreau sa il uit, ca vreau sa il injur, ca e un prost si asa, ca nu mai vreau sa am nimic cu el, dar totusi il iubesc... Ati trecut prin asta? De ce se intampla asa?

7 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Chiar acum trec prin asa ceva, gelozie... dar nu sunt un nebun care face scandal dintr-un mesaj sau dintr-un flirt, chiar am motive

| neutrino a răspuns:

Nu mi-am permis (fata de mine) niciodata sa am o relatie cu o persoana proasta, dupa cum zici tu.

| Lawliet14 a răspuns:

Da' ce ti-a facut?

| Anonim340 a răspuns:

Destinul a ales asta...a facut-o pentru tine, crede-ma. A facut-o ca sa te întărească. Deci gandeste-te ca, mori urmează ceva mai rau, ori urmează dragostea lui... happy fi mereu optimista happy si nu uita: Nimic nu e imposibil!

| Anonim340 a răspuns (pentru Anonim340):

Ori urmează *

| catty22 a răspuns:

Se zice ca iubirea este direct proportională cu ura. Cu cît iubești mai mult cu atît ura iși face loc printre ea.
Și cam așa e.Nu pot sa cred că după toate cîte s-au întamplat inima mea înca te mai vrea! Incerc sa-i dau motive sa te urască! Te urasc cu mintea, dar nu si cu inima! Te refugiezi mereu acolo, în inimă! Ce Dumnezeu găsesti acolo? Atît de simplu și totuși atît de complicat! Am un miliard de motive să te urăsc și totuși nu o fac, de fapt nu pot.Am ajuns dependentă de tine, de iubire si de vise! De fapt nu, nu eu sunt dependenta, ci inima mea! .EA..inca te mai te iubeste…! Dar promit ca intr-o zi o să o fac te uite! Iți urăsc zîmbetul magnific si căldura ochilor tăi. Urăsc felul in care imi vine sa zambesc atunci cand te vad sau ma gandesc la tine. Urăsc felul in care esti constant in capul meu. Urăsc cum doua trei vorbe spuse de tine ma fac sa plutesc si sa ma simt atat de importanta. Urasc faptul ca in fiecare zi visez, fie in somn fie cu ochii deschisi, imi imaginez povești, și atunci cand mă trezesc la realitatea îmi dau seama ca nu e posibil. Urăsc faptul ca te iubesc atat de mult si ca nu vom putea fi niciodata împreună, pentru că trăim în lumi diferite, și deși suntem la o aruncătură de băț unul de celălalt, suntem totuși atît de departe.
Aceasta ură ma cucereste, dar iubirea din care provine este si mai mare.

Pretinzi ca esti cu bun simt, care va sa zica „prieten", si dintr-o data, iți schimbi masca, te transformi într-un monstru hidos care inspira scarba. Urasc tot ce emană indiferenta si pseudo superioritate. Îi urăsc pe cei care nu pot iubi. Ma urasc pe mine.Ma urasc pentru ca am iubit tot si pe toți. Mă urăsc pentru ca nu pot sa traiesc fără să iubesc. Te urasc! Pentru că mă simt pierduta si singură de cate ori iți iei privirea de la mine! Te urăsc pentru că de cîte ori îți desprinzi brațele din jurul meu simt cum mă cuprinde frigul și disperarea i-a locul fericirii!

Și în definitiv sunt doar un simplu muritor fara tine.

| LoveSleep a răspuns (pentru catty22):

Fa-ti un blog.