| Mmmm1111 a întrebat:

Situatia sta in felul urmator: Sunt impreuna cu o fata de aproape un an, locuim impreuna, suntem la facultate si probleme au inceput sa apara. Ea nu prea doreste sa faca sex, nu simte nevoia asa multa ca si mine, deci la capitolul asta nu ne potrivim. Tin la ea dar simt ca nu e ea cea cu care vreau sa mi petrec restul vietii. Ce sfaturi imi dati pentru situatia de fata?

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Complet eronata si imbatranita ideea ca e vina lui ca ea nu vrea sex. In cazul vietii de cuplu atractia sexuala e reciproca. Daca dispare libidoul din relatie nu inseamna ca daca umbli in c.rul gol in fata ei sau invers PAC! libidoul reapare. Sunt diferiti factori aici, de caracter chiar, dar e evident ca nu sunteti pe acelasi sens de mers. De ce nu o convoci la un dialog sincer si expui problema fara ascunzisuri, dar nu cu intentia imediata de a lua o decizie. Incercat sa va construiti reciproc golurie pe care le aveti facand urmatorul test. Intrebati-va partenerul ce imbunatatiri sa aduci ca sa-i fie pe frecventa lui, si de ce nu, chiar despre viata sexuala faceti acelasi test. Probabil ca va cam lipseste imaginatia, incercati ceva nou, apelati la sex toys de exemplu.

| Mmmm1111 explică (pentru FreddieM):

Voi vedea ce o sa fac, problema e ca deocamdata nu prea sta bine cu banii incat sa stea in alta parte, dar ii voi expune toate situatiilee. Mersi!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atunci ramas bun fara sex nu merge treaba, primele 3 luni poti astepta dar dupa nimic

| RAY a răspuns:

Sa nu mai stai cu ea, in prezent esti in zona de confort, daca te desparti de ea faci un pas inainte spre evolutia ta

| mihai69 a răspuns:

Dacă libidoul ei scăzut nu se datorează doar stresului acumulat la facultate, mă tem că nu ai ce face.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Citesc printre randuri ca nu prea stii sa o faci sa-si doreasca sex.
Ziceai si ceva de probleme?

| Plato a răspuns:

Doar mie mi se pare foarte simplu? Din moment ce nu vrei sa rămâi cu ea, despre ce mai vorbim? Da-i drumul, vedeti-va fiecare de treaba si aia e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acesta este un raspuns RETRANSMIS. Fiindca este cat se poate de evident faptul ca NU sunteti compatibili sexual, ar trebui sa va sfatuiti in aceasta privinta pentru a ajunge la o concluzie acceptata de amandoi si sa stabiliti ce urmeaza sa faceti pe termen scurt sau lung. Multa sanatate!