| Zinko a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Sunt fata si am 14 ani spre 15 si am un prieten de 17 ani. Suntem impreuna de 4 ani, la inceput a fost ceva joaca, dar stiu ca e ceva serios. Amandoi suntem virgini... si el simte nevoia sa faca dragoste cu mine. Eu i-am explicat ca vreau pe la 18 cand simt ca voi fi pregatita. El a fost de acord dar totusi as vrea sa-mi dati niste sfaturi. Cand ar trebui s`o fac si ce anume ar trebui sa stiu `? happy Mi s`a spus ca daca o fac dupa 18 as putea deveni dependenta. Este vreun risc daca o fac dupa 18 ani?

9 răspunsuri:
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Sincer, o prostie! Ce relatie de 4 ani poate fii, cand tu ai 14....acuma serios. O relatie serioasa cred ca ai dupa 14 cel putilaughing. Nu zic eu ca nu inveti bine, sau altele, dar la varsta ta eu invatam, ma jucam cu prietenii, etc. Prieten am avut la 16. Iar la sex m-am gandit mai incolo, deci nu se pune problema. Nu conteaza ca esti cu el de 4 ani, conteaza cat de pregattita esti(tu nu esti la 14 ani, cel putin nu fizic), trebuia sa vreti amandoi(varsta la voi e o problema, el o sa vrea cu siguranta sex, nu spune ca nu, fiindca baietilor le fug hormonii cu viteza luminii) si 3: nu e necesar sa dai un termen limita:pana la 18 ani, pentru ca poate vei vrea mai repede, dar tot nu va fi cu el, parerea mea. Vezi tu, Bafta!

| anniebox16 a răspuns:

Nu nu este niciun risc daca o faci dupa 18 ani. Dar la 10 ani nu aveai alta treaba decat sa ai un iubit:O. OMG! Traitiva copilaria ca o sa regretati. Doamne ce e cu copiii din ziua de azi:O:O.

| DyNo a răspuns:

Daca va protejati nu veti avea nici o problema.

| Demonull a răspuns:

14 ani ce mai astepti? altele au si copil, dai gaurica.copile proaste, la 14 ani mai bine te ai pregati pentru examenul ala de trecut la liceu.

| Zinko explică (pentru Demonull):

Stai calm. Nu ma gandesc la asa ceva happy. Ca sa stii invat foarte bine si pentru mine scoala e foarte importanta. happy Eu zic sa nu judeci persoane fara sa le cunosti. happy

| Demonull a răspuns (pentru Zinko):

Vorbeam la general draga.insa sa ai prieten dela 10 ani e ceva ...in fine.Viata ta

| Bivolu69c a răspuns:

Stai linistita ca nu te asteapta el pana la 18 ani doar sa fie prea prost, sa te astepte, el simte nevoia sa dea la buci daca nu vrei sa dea in tine o sa dea in alta asa ca o sa te paraseasca

| PedoFrog a răspuns (pentru Bivolu69c):

WTF =]]]]
Bun raspuns =]]]]]]]]

| Zinko explică (pentru Bivolu69c):

Daca spui tu. happy