| codescu a întrebat:

Stie cineva cat timp mai raman in "viata" spermatozoizii in "aer"(adica pe lucrurile din jur)? E adevarat ca spermatozoizii mor odata ce intra in contact cu apa?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Raman in viata atata timp cat se gasesc in lichid seminal, adica pana pata ed sperma se usuca. Nu, nu e adevarat ca mor in contact cu apa. Supravietuiesc in apa foarte bine.

| antonius74 a răspuns:

Intre 48 si 72 de ore. nu, in contact cu apa nu mor, ci se misca mai repede si au sanse mai mari sa supravietuiasca cat mai mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
În câteva ore, deoarece lichidul seminal se usucă.
Nu mor în contact cu apa, ci în contact cu un spermicid (contraceptiv local extern care este chimic).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mor in apa, stiu sa inoate destul de bine. tu esti aia care s-a masturbat dupa ce niste baieti se jucasera si ei in acelasi mod in baie, nu? interesant. laughing

| diana_8199 a răspuns:

Da cum ti-a zis si antonius in umiditate se misca mai repede iar cand intra in contact cu aerul mor bine probabil sa mai traiasca ceva ore:?

| codescu explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri si pentru.eu_o_mare_enigma da eu sunt, si hey nu mi se pare nimic de ras.NU-MI MAI TREBUIE!