| nicoleta41 a întrebat:

E adevarat ca spermatozoizii mor atunci cand intra in contact cu aerul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| valyb a răspuns:

Nu imediat. In 15 minute. Stiu pentru ca mi-am facut un test de fertilitate si a zis doctorita de acolo ca daca ajung cu borcanu in 15 minute e bine, daca nu atunci sa fac treaba la ei la cabinet.

8 răspunsuri:
| bubu_7778 a răspuns:

Mor in contact cu aerul dar nu imediat. Spermatozoii pot trai chiar si 3 zile intr un mediu cald dar spalarea imediat dupa contactul sexual nu i indeparteaza definitiv.

| miha2010 a răspuns:

DA SI MOR SI IN CONTACT CU APA RECE, ASM INTELES CA IN URMA UNUI CONTACT SEXUAL POT REZISTA SI 3 ZILE CHIAR DACA "MEDIUL"A FOST SPALAT.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, mor, dar asta se intampla in cateva ore de cand i-ai... dat afara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau si eu un raspuns mam jucat cu prietenul meu dar nu a penetrat poate doar daca ma atinso putin nu a ejaculat pentru ca sa oprit.eram uda intr-un punct la vreo 10 cm de zona de jos.am auzit ca se poate ramane insarcinata si de la preejaculare si mi-e frica sa nu ma fi atins in timpul ala acolo.nu am simtit nimic inauntru deci nu a penetrat si nu am simtit nimic cald vreun lichid ceva nu am simtit nimcai.nu imi este rau nu am mancarimi acolo jos (asa am vazut intr-o carte ca trebuie sa ai mancarimi in unele cazuri) si nici nu mie greata nu ametesc si nici nu se deschide si se inchide pasarica(tot in cartea aia am vazut). am 2 zile de cand s-a intamplat asta de Sf Andrei.sunt sau nu insarcinata? va rog ajutati-ma cat de repede puteti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la ginecolog sau fa un test de sarcina happy... nu ai de unde sa stii ce ai facut exact in acel moment doar daca nu isi facea prietenul tau treaba :p... si vezi cu exprimarea ca la inceput am crezut ca esti homosexuallaughing specifica ce ai atins "putin" daca ai atins "putin" e putin probabil laughing, dar intrebarea a fost pusa in 2009 deci trebuia sa nasti dejalaughing; D, bft.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate se pare asa este dar nu stiu sigur sa ati spun astept si eu raspunsuri

| miha_3544 a răspuns:

da.este adevarat.in 15 min.

| adina26 a răspuns:

Da si nu. Mor daca ajung "la suprafata", adica daca iau contact cu aerul, insa nu imediat.