| ItsMaxi a întrebat:

Stiti ce nu pot sa inteleg? Sunt atatea oameni pe pamantul asta "unii mai putini norocosi, altii mai mult" si persoane bune si rele. cum se face ca intotdeauna cel/cea care isi ofera mereu in orice relatie inima pe tava, promite si jura ca va fi langa persoana iubita, iar ala/aia nu face la fel desii, stie sa se prefaca la greu ca ar fi in stare de asa ce. Ma doare extrem de mult. Simt cum Inima mi-e zdrobita particica cu particica, nu pot explica-n cuvinte ceea ce ma necajeste. Am fost cu un baiat timp de 7 luni, a reusit sa ma aduca pe drumul bun caci prima data cand ne intalnisem, eram in depresie de 2 -3 luni dupa fostul. Nu imi place sa-mi bat joc, nu vreau sa fac asa ceva nici acum nici altadata. dar altii de inima mea poate s-o faca cu usoara usurinta. Au fost atatea momente minunate si la un moment dat am inceput sa nu mai simt acea flacara, nu puteam sa o mai tin asa si i'am spus ca ar trebui sa stam unul departe de celalalt fiindca nu ma mai pot simtii in stare sa fiu langa el, nu-l pot simtii, sa aleaga o fata care-l sa iubeasca, caci eu oricum o s-o fac si ii voi fi mai presus de toate. Inca il iubeam. la fel de mult, poate mai mult, dar in acele momente am ales sa fiu putin singura au fost evenimente neplacute in viata mea, care m-au lovit la propriu si figurat. dupa cateva luni, zilele trecute m-a sunat bff sa imi zica ca e cu o fata, si a inceput sa rada de ea, era frumoasa oricum :\. mi-a aratat poze de pe facebook cu ei cand se sarutau se luau in brate, am simtit un gol in mine care lua amploare. a doua zi mi-a trimis mesaj pe wapp " hei ce faci" "bine, ma uitam la tv tu? " " bine am gasit persoana potrivita. etc" din prima ma luase cu fata asta happy. si am simtit din ce in ce mai multa tristete si ura fata de ea. okey nu mai eram impreuna dar imi era ca un frate mai mare, cel mai bun prieten, o parte din mine, iar fata aia i-a spus sa nu mai vorbeasca cu mine ca n-are de ce. I'ar acum normal ca o asculta si mai si ma minte ca s-a prefacut a fost o joaca pentru el relatia noastra incepusem sa plang sa tip. ma luasem de el si mi-a zis ca a facut asta ca sa ma indepartez.;. ce om prost si el si altii de ar stii cretinii si cretinele astea ca eu odata ce imi ofer inima, o mare parte din ea, nu o pot lua inapoi. nici daca as vrea. asta e trebuie sa sufar sa fiu depresiva pentru ei. fiecare relatie s-a terminat. intr-un anumit fel dar asta ma doborat la pamant. cand sti ca te-ai daruit cuiva. fizic moral, psihic cu toata fiinta ta si vezi ca te uita nu te mai baga in seama... Mai trebuie sa traiesti in halul asta?

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Da,trebuie sa traiesti,ca sa vezi care este diferenta dintre bine si rau, dintre destepti si prosti, dintre cei care pot lua viata in piept si cei care se lasa trasi in jos!
Nu mai permite nimanui sa fii bataia lor de joc, deoarece asa te consideri TU VINOVATA, pentru tampeniile lor.Fii mai ferma in relatiile de orice gen,impuneti si parerea ta,ai incredere in ceea ce gandesti cu mintea si nu cu inima. Oamenii sunt diferiti,dar baietii/barbatii sunt si orgoliosi,mandri de statutul lor de masculi,asa ca orice fata/femeie poate sa le fie superioara in multe privinte si doar "obiect sexual",sau sa-si bata joc de sentimentele lor.
Inca o data,DA, TREBUIE SA TRAIESTI,pentru tine, sa dovedesti ca esti OM si poti infrunta si raul, egoismul, prostia, dar si ca poti accepta si binele candva!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa inveti sa fii mai zgarcita, sa te lasi cvucerita, si sa nu oferi totul pe tava primului venit.fizic si psihic.simplu; bai stii ce? am suferit mult, nu mai vreau sa sufar, ma iubesti? vrei sa fii cu mine? cat timp? pana ma pun jos? nu mersi.stiu cum e. vreau totul ori nimic.cine te va vrea, te va lua, pana moartea va va desparti. daca tu esti slaba de fire ....asta e.de cele mai multe ori a fi bun inseamna a fi prost.

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Ce om tampit... daca eram eu in locul tau. era la spital de mult...