| Camy333 a întrebat:

Stiu ca cel mai bine e sa uit un baiat care : nu mai imi raspunde la mesaje, are iubita de ceva luni, ii da iubitei bratara de la mine, e nesimtit, spune ca vorbeste cu mine doar cand are chef*nu in fat sau pe net, altei persoane*, ma face sa ma simt ca roata de rezerva. dar nu stiu cum sa uit momentele cand ma pupa pe obraz fara motim, ma tinea de mana sa ii facem altcuiva in ciuda, imi scria sa am grija de mine, ne trimiteam melodii, ne spuneam ca suntem draguti. desi nu eram impreuna si nu am fost vreodata. DAU FUNDA, dar explicati-mi de ce, de ce e atat de greu si de ce eu inca il apar si parca pentru mine nu e acel nesimtit, ci chiar e cel mai de treaba om, nu pot sa ma inteleg, heeeelp

Răspuns Câştigător
| jessikz0r a răspuns:

Vad ca ai mai scris o data de bratara, si-a doua oara chiar mi-ai sarit in ochi pe aici.Sa fiu sincera cu tine, acestui baiat ii cam place sa se joace, profita de faptul ca tie iti este drag de el si te pune in ipostaze destul de penibile. Acum nu stiu cum sa iau partea cu bratara, ori vroia sa te enerveze pe tine, ori chiar n-avea bani sa-i cumpere alta, desi nu cred ca i-ai dat vreo bratara gucci sau nah, guess. Mai multe cuvinte ar fi deprisos, vreau sa te ajut in primul rand sa treci peste, si in al 2lea rand sa-l faci sa-ti vina cu 10 bratari nu 1. Un prim lucru ar fi sa-l ignori total, lasa mesajele ce i le-ai trimis deoparte, sterge-le mai bine sa nu-ti mai faci rau. Sterge-l din toate locurile unde el nu poate vedea asta (agenda telefonului, poze ) pe facebook lasa-l sa te vada cat te distrezi si cat de putin ii simti lipsa.Fa gesturi care nici tu nu crezi ca le-ai putea face, crede-ma n-ai idee cat fac astea in cazuri de genul.Ca tine am patit si eu de cateva ori, am strans din dinti si nu mi-am trecut peste orgoliu, cand vorbeste cu tine nu mai fi lesinata, poarta-te ca atare.Ai sa vezi cum il intorci la 180 de grade plus ca atunci nu-ti va mai trebui, pai ce cct de om da bratara ta unei alte fete? Dai cu eject imediat ce se intoarce, se va intoarce, asta ti-o promit eu de dupa un ecran virtual ...desigur daca faci cum ti-am explicat, in mare happy Te pup iti doresc o seara faina si mult succes in continuare!

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Pentru ca te respinge. De aia te simti atat de atrasa de el, e tipic feminin sa fim atente cu un baiat care ne respinge ( cel putin in tinerete).

Dar ce ati facut voi, este amical ( nu v-ati sarutat sau nu ati discutat niciodata despre o posibil relatie intre el, are IUBITA (( iar asta e cel mai important, pentru ca si eu sunt iubita si nu mi-ar place asa ceva))).

Eu nu te incurajez sa incerci sa-l desparti de iubita lui, ignora-l si tu, ori ii place sa se joace, ori te vede doar ca pe o prietena. Dar tu trebuie sa intelegi ca are o iubita acasa.

| ascovit a răspuns:

Esti tu naiva.
Iti va fi greu sa il uiti ( si stiu cum e), dar pentru binele tau, cel putin nu ii arata ca tii la el. Ignora-l. Repet, va fi greu, dar e cel mai bine pentru tine.

| ascovit a răspuns:

Esti tu naiva.
Iti va fi greu sa il uiti ( si stiu cum e, am trecut recent prin ceva asemanator), dar pentru binele tau, cel putin nu ii arata ca tii la el. Ignora-l. Repet, va fi greu, dar e cel mai bine pentru tine.

| kandaraki a răspuns:

E simplu - baiatul stie ca esti usor de manipulat si te foloseste doar. tu esti naiva, no offence. El doar profita de tine, de bunatatea ta. Fii indiferenta, raspunde-i usor/rece, refuza-l, nu-i atrage atentie, nu il ajuta cu nimic, indeparteazate de el. O sa suferi doar, nu castigi nimic, no way asa life, nu meriti, esti o domnisoara, meriti sa fii tratata ca o printesa, lasa fraierul in pace, el pierde. succes

| zaratu a răspuns:

Ce faceti voi este doar amical sau o apropiere amicala, si eu impreuna cu colega mea de banca suntem mai apropiati asta imseamna cas cu ea, mi-as dori sa fiu dar na asta e

| Șurubelniță a răspuns:

Pentru ca il consideri a fi Fat-Frumosul tau, probabil din cauza faptului ca alti baieti nu iti acorda atentie sau pentru ca tu crezi ca poate exista ceva intre voi. Omul s-a folosit de tine pentru a se simti bine, asta-i clar, tu nu ai putut sa vezi asta si ai crezut ca e pe bune, ca exista intr-adevar chimie intre voi. Nu vrei sa te resemnezi si traiesti cu speranta ca intr-o zi veti reveni la acele clipe in care te-ai simtit bine insa te minti pe tine insuti. Incearca sa gasesti un baiat cu care sa te simti ok, cu care sa te simti bine. Ce faci tu scum, si anume faptul ca traiesti din amintiri nu va schimba nimic si nici nu se va schimba nimic. Nu te gandi ca hop, peste noapte tipul se va schimba si va fi asa cum vrei tu sa fie ca asta nu se vs intampla, nu va veni la tine sa-ti zica ca te iubeste si chestii de genul. Daca chiar crezi asta inseamna ca esti masochista.
Nu trai cu speranta, actioneaza, pentru ca daca nu faci nimic nu ai cum sa-l uiti. Incearca sa acorzi atentia unui alt tip si evita sa dezvolti sentimente pentru el. Doar dupa ce ajungi sa-l cunosti ceva mai bine si iti dai seama de ce ii poate pielea.

| Cupcake a răspuns:

Il aperi pentru ca a fost important pentru tine. Desi vrei o explicatie cat mai complexa, nu prea exista, deoarece sta in firea noastra umana sa iubim, sa iertam, sa gresim etc. Printre astea si afla si "sa uitam", ceea ce vei face tu cu timpul. Dar intrand pe TPU si punand intrebari legate de el nu te va ajuta. Stiu ca este greu si la fel de bine stiu ca tu esti acum intr-o stare de tranzitie in care daca el ar veni la tine sa va impacati, i-ai sari in brate direct. Mai bine ti-ai gasit alte activitati de facut, care sa iti ia mintea de la el, in loc sa stai sa te intrebi pe TPU "de ce?". Sper ca te-am ajutat. Pup