| galacticmauve1 a întrebat:

Stiu,pare o intrebare cam ciudata,sincer si eu mi-am spus ca asta nu se poate intampla in realitate,dar s-a intamplat.
Pana acum o zi iubeam nebuneste un baiat,acum nu il mai plac, pur si simplu nu simt nimic.
Vreau sa il iubesc dar nu pot, ce sa fac?

7 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Acuma si ce varsta ai si cum percepi tu iubirea.
Ca sa iubesti trebuie aa cunosti bine omul, sa treceti prin bune si rele impreuna, sa aveti intimitati, planuri de viitor etc.Nu iubesti un om peste noapte.
Poate a fost doar o indragosteala de moment.

| mentholinks a răspuns:

Poate fiindca a devenit accesibil pentru tine si de aceea.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Poate a facut el ceva sau a spus ceva ce te-a ranit. Sunt motive multiple:
1. Nu este ceea ce te-ai asteptat.
2. A facut ceva ce psihicul a perceput fara sa stii tu si s-a creat in creier o sinapsa de respingere.
3. Desi primele simturi - din care cel olfactil are rol principal - au dezvoltat o atractie fizica puternica, pe care unii o numesc dragoste la prima vedere, ulterior ai constatat ca din punct de vedere al interiorului si al iubirii "regele e gol".
4. Nu sunteti compatibili, lucru care cuprinde iar o multitudine de cauze si fenomene.

| Emma30555 a răspuns:

Nu era iubire adevărată, era percepția doar în mintea ta dar te ai trezit la realitate, a doua varianta este ca te ai plictisit cu el

| Necunoscut112 a răspuns:

Probil a fost vorba de atracţie foarte puternică, ce a dispărut în timp si n-a mai ramas nimic altceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ti-a facut, spus? Sentimentele pentru el banuiesc ca nu au disparut asa, bãtând din palme.

| Ionut58282856 a răspuns:

Sa accepti ca nu il iubesti si sa iti vezi de treaba ta. Si eu am vrut sa mai scriu versuri dar nu mai am inspiratie. Vine ea. Creierul tau nu mai e obisnuit sa nu iubeasca si asta e ca o aparare