| anonim_4396 a întrebat:

Sunt a noua si iubesc asa de mult o fata de la mine din scoala!
Ea a fost cu mine si in 1-8 si era cea mai sexy din clasa, dar pe-atunci nu imi placea de ea(de prost cred). Eram prieteni, dar dintr-a sasea m-am inchis in mine(a fost un incident foarte neplacut la mine in familie) si am cam inceput sa intru intr-o depresie si sa imi mai pese din ce in ce mai putin de fete si chiar am inceput sa fiu crestin, sa tin post sa ma rog, SA FIU NEBUN. Intr-a opta m-am retrezit la realitate, dar cazusem deja foarte mult in ochii tuturor aproape. Totusi cativa prieteni buni mi-au ramas prieteni.
Eu am fost si inca mai sunt aparent un tocilar. Ea a fost si este o the bad girl cum s-ar zice. Toti baietii o plac, sau cel putin ar vrea sa fie cu ea.
Din pacate ea ma evita pe cat se poate(de cand am innebunit atunci) si are o,, scarba" fata de mine. Nu cred ca as avea vreo sansa cu ea vreodata, mai ales fiindca este extrem de populara si cool SI CEL MAI IMPORTANT FIINDCA II E SCARBA DE MINE(cel putin asa am impresia). Eu nu vorbesc niciodata cu ea...
Totusi, am auzit ca cica ar vrea sa se mute la mine in clasa. Si...desi sunt cam tocilar, totusi am muschi pe mine. Sunt cel mai scund din clasa(172cm) dar ii pun la scandenberg pe toti, se stie. Dar din pacate am cosuri...(si nu as vrea sa-mi ziceti nu stiu ce creme, ci sa ma ajutati cu fata respectiva).
Chiar imi doresc sa o am! Sa fie a mea! HELP! PLEASE! VREAU SFATURI si pareri despre ce ar trebui sa fac!

2 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Prietene, tu placi, nu iubesti, e o diferenta. Inca nu stii ce e iubirea, crede-ma. Din ce vad esti un infatuat superficial, ai tinut sa ne specifici ce "tare" esti tu. Baiete, barbatia nu se masoara in mușchi, ci in caracter. Dar tu esti baietel, pana la barbat mai este drum lung. Sugestia mea e sa iti vezi de scoala si sa lasi prostioarele si joculetele puerile de-a relatia, sunt de foarte prost gust. Din moment ce ii e scarba de tine, intrebarea nu mai are sens. Din punctul meu de vedere, nu e asa de "cool" cum o vezi tu; mie, din scurta descriere pe care ne-ai oferit-o, mi se pare banală, o mediocra cum poti intani pe toate gardurile.

| anonim_4396 explică (pentru Plato):

Exact din acel motiv nu imi placea mie de ea in 5-8. Pentru ca era o,, vagaboanda", doar ca arata prea bine! Chiar are forme e inalta, nu are cosuri si are parul putin spre blond. E super-sexy.
La mine in clasa s-a intrat cu ultima medie de 9.84 si toate fetele de aici sunt niste tocilare infecte. Dar nu e problema ca invata bine, doar ca se vede dupa fata lor xa sunt tocilare. Au fetele deformate, pline de cosuri, fara forme, etc. Pur si simplu m-am saturat sa trebuiasca sa vad asa ceva in fiecare zi. Si de aceea am inceput sa renunt la ideea ca,, inteligenta e mai presus de frumusete". Pur si simplu acum mi se pare o idee stupida(si ti-o zice cineva care a luat 9.93 in examen si a mai si strans vreo 6 note de 10 in prima luna de scoala deja).
Chiar mi-e pofta de fete bune! Nu neaparat sa am vreo relatie cu ele, doar sa le vad macar...ahhh...bine ca macar din al doilea semestru se muta o gramada la noi in clasa, poate si niste fete mai ca lumea. Poate insfarsit o fata care sa si invete bine, si care sa si arate bine!