| DenisaMetal a întrebat:

Sunt baietii care se intimideaza in fata fetelor.De ce?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Bun. Şi-acum să explicăm deşi în mare parte anastasia nu are dreptate şi vorbeşte superficial de parcă ar fi profesor doctor docent în bărbaţi. O să dau doar numărul argumentului pentru că a avut bunăvoinţa de a le numerota şi-mi vine mai uşor.
1. Noţiunea de zdreanţă e relativă. Ce consider eu zdreanţă pentru alţii e bună. Eu nu consider zdreanţă o femeie care a avut până la 24 de ani 10 parteneri sexuali dar s-a simţit bine cu fiecare în parte şi nu i-a rănit pe niciunul. Eu consider zdreanţă pe una care chiar dacă poate e virgină (aspect total irelevant pentru mine) dar a rănit pe toţi băieţii cu care a avut o relaţie.
2. Eu nu mă bâlbâi la telefon. Eu nu mă pun la categoria bărbaţi/băieţi?!
3. Dacă o plac pe una, vorbesc cu ea. Dacă nu mă place, renunţ la gândul la ea. Gata! Dacă o plac pe una şi ajung să fiu cu ea, nu mai flirtez deloc. De ce aş face asta?! Câte una pe rând nu toate odată!
4. Nu. Totul vine din instinct. Poate se verifică la copii sub 15 ani dar în rest e greşit fundamental.
5. Da, în mare parte. Eu personal sunt înnebunit să i-l menţinwinking
6. Nu. Mă rog,... depinde dar, totuşi, bărbaţii nu ar trebui să se streseze prea tare pentru că să nu uităm că-s mai puţini!
7. Atâta vreme cât subiectul "fostului iubit" nu devine subiectul dominant al conversaţiei, în rest nu mă deranjează.
8. Ce-nţelegi prin vorbit? Păi ar trebui şi eu şi prietena mea să ne distrugem vieţile profesionale dacă ar fi ca eu să nu mai comunic cu alte femei şi ea cu alţi bărbaţi.
9. Nu mereu. Plus că nu simt nevoia să-mi spună prin cuvinte. O simt când o îmbrăţişez. Altfel îi bate inima unei fete căreia i se rupe de tine când o îmbrăţişezi şi altfel îi bate când e îndrăgostităwinking
10. Lol, de ce?!
11. Eu nu sunt gelos. Am explicat într-o întrebare anterioară. Dacă vrea să mă înşele o face indiferent dacă-s eu gelos sau nu şi oricum mă prind repede după ce o face. De ce să irosesc energie inutil pentru ceva ce poate se întâmplă sau poate nu, când mai bine folosesc energia pentru a nu-i da motive să mă înşele?!
12. Da. Nu toţi dar în general da. Totuşi, când un bărbat se deschide total (eu mai devreme de 6 luni de relaţie nici nu discut!) or să constate partenerele cu stupoare că problemele lor sunt insignifiante! Există excepţii dar...
13. Corect.
14. Corect! Dacă vrei să ajungi la un bărbat, corupe-i femeia. "Love means weakness and weakness means death" - William Shakespeare
15. Hmm... depinde de cerc. Eu nu prea vorbesc despre fete pentru că viaţa mea personală nu prea e subiect de discuţie.
16. Nu. Nici nu mi-aş dori. E mai frumos pe încredere!
17. Depinde de teste. Majoritatea sunt de bun simţ însă testele stupide pe care le născocesc unele femei mai degrabă îndepărtează un bărbat decât îl apropie. În cazul meu se aplică.
18. Greşit. Orice părere din exterior de la cineva care te cunoaşte este foarte bună. Uneori nici nu-şi dă seama prietena mea când îmi oferă soluţia.
19. Stupid. Dacă-mi cicăleam prietena, o pierdeam de mult!
20. Asta cu "mai mult" şi "mai puţin" depinde de la caz la caz. E drept că atunci când un bărbat ia în serios relaţia chiar o ia în serios şi nu glumeşte. Depinde însă de problemele interne ale fiecărui individ în parte.
21. Nu. Câtor fete nu le-am zis că-s frumoase (în sensul că arată bine) dar asta nu înseamnă că le plac pentru că am mai multe criterii nu doar să arate bine. (de fapt "să arate bine" e cam penultimul criteriu)
22. Nu chiar ore întregi. Depinde de durata relaţiei. Mai degrabă e valabil invers (vezi sacul de întrebări de pe acest site în care viaţa unui bărbat/băiat este analizată microscopic de parcă omul n-ar avea voie să aibă viaţa socială în afară de cea de cuplu)
23. Neinteligibil! Tu chiar eşti atât de naivă să crezi că toţi bărbaţii gândesc la fel?! Aoleu, tu pe ce lume trăieşti?
24. Ar putea scrie o carte dar nu înseamnă c-ar fi şi folositoare!
25. Daaaaaa!
26. Defineşte "ceva prostesc" că am mari probleme cu noţiunile că văd că în ziua de azi e ceva prostesc şi dacă trimiţi mesaj de mulţumire ca răspuns la un mesaj de "la mulţi ani" de la fosta. A fi om uneori e prostesc. Depinde de femeie şi de bărbat - de educaţia lor mai precis!
27. Corect!
28. Greşit!
29. Corect!
30. Greşit! Eu sunt sincer tot timpul cu ea. Chiar dacă uneori sinceritatea nu prea convine. Dacă vreau să spun ceva, spun cu subiect şi predicat pe româneşte nu mă trag pe fese cu metafore.
31. Depinde de probleme şi depinde de bărbat. Am putut atâţia ani, mi-a fost greu şi acum mă bucur că am şi punct de sprijin. La urma urmei, nimeni (indiferent de sex) nu-şi poate rezolva toate problemele singur!
32. Mă îndoiesc grav!
33. Stupid, adolescentin şi nefondat.
34. Corect! Amin!
35. Ba dimpotrivă. Ar fi bine dacă ar fi aşa pentru că s-ar putea apăra şi singură!
36. Cui îi plac?!
37. Nefondat. Depinde de situaţia. Concluzia e trasă prea pripit!

Combinaţi ce-am zis eu cu ce-a zis anastasia şi poate iese de ceva mai relevant!

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pentru ca sunt mai sensibili si le e teama sa nu o dea in bara. Se balbaie, se inrosesc, apare senzatia de '' as vrea sa fug dar nu pot ''. Depinde acum si de fata. De obicei intimidarea e mai puternica daca esti fata in fata cu o fata pe care o placi mult. De obicei se intimideaza pentru ca nu stiu cum sa abordeze fata respectiva.

| EllyFMS a răspuns:

Pt ca asa este firea lor, dar daca baiatul care 'se intimideaza' DOAR in fata unei anumite fete si el in geneeral e suuper ok si vorbeste deschis si alte alea insseamna ca mai mult ca sigur o place si ii este teama sa nu zica vreo prostie

| Florry19 a răspuns:

Să fim serioşi! Ce răspuns să-ţi dau!?
Fiecare are firea lui, ceva ce nu poate fi explicat. Unele lucruri nu trebuiesc analizate. Aşa sunt lăsaţi ei de la Dumnezeu ...sunt timizi cu fetele însă au altă calitate, care compensează asta!

| innulea a răspuns:

Deoarece nu se simte in apele sale.

| savingyou a răspuns:

Ce ar trebui sa stie fetele despre baieti?
1. Baietii detesta zdrentele, ca si fetele dealtfel.
2. "Hey, esti ocupata?" sau "Faci ceva?" – doua fraze pe care baietii le folosesc pentru a nu se balbai la telefon.
3. S-ar putea sa flirteze toata ziua, dar înainte de a merge la culcare, întotdeauna se gândeasc la fata pe care o plac cu adevarat.
4. Inainte de a suna, acestia incearca sa planifice ceea ce vor spune, pentru a nu ramane in pana de idei, dar odata ce e la telefon, uita tot si imporvizeaza pe parcurs.
5. Baietii sunt innebuniti dupa zambetul unei fete.
6. Acestia ar face orice pentru a fi obervati de fete.
7. Urasc sa vorbesti despre fostul iubit. Mai putin atunci cand aplica metoda las-o-sa-se-planga-iar-apoi-sa-observe-cat-de-minunat-esti.
8. Un baiat care te place vrea sa fie singurul cu care vorbesti.
9. Iubitii vostri, vor sa li se reaminteaca, mereu, ca inca sunt iubiti.
10. Nu vorbi despre prietenii tai, iubitului tau.
11. Baietii sunt destul de gelosi.
12. Acestia sunt mai sensibili decat ar vrea lumea sa creada.
13. Spunandu-i "Stii ce?! uh…nu mai conteaza…", nu-l faci decat sa traga o concluzie total diferita, de ceea ce vroiai tu sa rezulte. Va crede ca a facut ceva gresit si va incerca din rasputeri sa afle acel ceva.
14. Fetele sunt slabiciunea baietilor.
15. Baietii vorbesc mai mult despre fete, decat acestea despre ei.
16. Acestia ar face orice, doar pentru a putea citi gandurile unui fete, pentru o zi.
17. Ar fi bine sa il testezi, inainte de a avea incredere in el. Insa nu il lasa sa astepte prea mult.
18. Cand un baiat iti spune despre problemele lui, cauta doar sa fie ascultat. Nu e nevoie sa ii dai sfaturi.
19. Iti dai seama ca un baiat te iubeste, atunci cand te cicaleste.
20. Un baiat te iubeste mai mult, decat tu pe el, daca ia in serios relatia voastra.
21. Cand te descrie ca fiind frumoasa, inseamna ca te place.
22. Baietii gandesc mult prea mult. Un mic gest de-al unei fete, chiar daca aceasta nu il observa, il poate face sa se gandeasca ore intregi, la ce ar fi putut insemna.
23. Ei cer sfaturi fetelor, deoarece toti gandesc la fel, iar daca unul e confuz, toti sunt asa.
24. Oricine ar putea scrie o carte depsre reguli de agatat sau de flirtat, insa, nici unul nu ar putea scrie o carte despre relatii.
25. Incearca sa fi cat mai directa.
26. Daca face ceva prostesc in fata unei fete, se va gandi la acel gest urmatoarele zile sau pana cand va petrece, din nou, ceva timp cu acea fata.
27. Oricat de mult ar vorbi depsre forme, tot personalitatea conteaza la o fata.
28. Daca un baiat pare neobisnuit de calm si relaxat, probabil e doar o aparenta, fiind foarte agitat, de fapt.
29. Cand spune ca e innebunit de o fata, chiar e. Nu spune prea des acest lucru.
30. Daca iti spune sa il lasi in pace, ceea ce vrea sa zica, e exact contrariul.
31. Nici un baiat nu-si poate rezolva toate problemle singur. Insa e prea incapatanat, pentru a recunoaste.
32. Daca cel mai bun prieten al tau, evita sa te intalneasca sau nu e prin preajma cand esti cu iubitul tau, s-ar putea sa fie din cauza geloziei.
33. Cand un baiat te priveste mai mult de o secunda, sigur gandesc ceva.
34. Baietilor le place feminitatea, nu slabiciunea.
35. Nu le plac fetele, care lovesc mai tare decat ei.
36. Nu le plac lucrurile exagerate.
37. Baietii nu prea au de spus ultimul cuvant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@anastasia happy ai atata dreptate happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersi anastasia ceva ceva se potriveste cu o piesa din puzzle dar e mai bine sa te gandesti si sa nu faci o prostie de a asculta sfaturile altora sau daca le asculti editeazal mai intai cum stii mai bine

| Heretic a răspuns:

Cel mai probabil din experienta. Nimeni nu se naste timid.