| GMan_3569 a întrebat:

Sunt cu o fata de cateva saptamani si nu stiu ce sa ii zic sau ce sa fac ca sa o conving sa facem sex.Credeti ca ar trebui sa mai asteptam ceva timp? Sau cum ar trebui sa fac? Raspundeti-mi va rog serios fara comentarii de genu" Du-te si fu***" sau ceva de genu raspunsuri scurte, lungi oricum sa fie sincere

Răspuns Câştigător
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Pai sincera sa fiu cred ca e cam putin cateva saptamani. Nici eu ca fata nu as accepta. Presupun ca piretena ta ee virgina daca a refuzat. gandeste-te ca pentru o fata e un moment unic si e normal sa-si doreasca s afie ceva special de care sa-si aminteasca cu drag toata viata. Dupa cateva saptamani de relatie ea nu a ajuns sa te iubeasca indeajuns de mult incat sa-ti ofere ce are ea mai de pret. Daca incepi si tu sa tii la ea(stiu ca nu o iubesti, ca nu sunteti de mult timp impreuna) nu o presa cu sexul. Daca ea va prinde incredere in tine, o sa iti ofere asta chiar fara sa o rogi. Mai bate apropouri dar eu zic ca cel mai bine ar fi sa mai astepti si sa te comporti frumos cu ea in perioada asta, ca sa inceapa sa tina la tine. Nu o presa, ca nu rezolvi nimicwinking

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Metoda clasică non-verbală:o chemi la un "film" şi asiguri un decor romantic în limitele bugetului şi îţi update-zi vocabularul de cuvinte dulci

| EuCuTine a răspuns:

Daca vrei decat sex incearca sa bagi tensiuni. Daca vrei o relatie nu ii aduce sub asta cand vb cu ea ca o sa isi de a seama ca vrei asta si pa. Ca sa o convingi cheamo la tine si uitate cu ea la un film de dragoste cu tenta sexuala ex: room in rome dupa atu niste ciocolata, sampanie sau vin rosu dulce, pui o mana pe picior dupa incet urci dar nu prea sus, dupa ia mana de pe ea si dai un cub de ciocolata si pui iar mana pe ea o pupi incet o pupi pe gat si dupa iti garantez ca daca nu este virgina si chiar si atunci o sa faci sex. Dar nu sexul este baza fa-o sa se simte ca o printesa sa o faci sa uite de tot si toate. Spor la trebuie

| username23 a răspuns:

BurningBoy, daca ea va simti ca o iubesti sau macar ai ceva sentimente fata de ea nu va mai fi asa de categorica. Mai asteapta ceva timp, cit mai poti sau vrei tu, apoi incerca sa o convingi, sincer eu pe prietenul meu tot l-am refuzat dar el m-a rugat 2 ore la rind si la urma m-a excitat asa de tare ca nu am mai opus rezistenta, daca vrei intr-adevar sa faci sex cu ea putin insista pentru ca orice fata la inceput zic nu din frica. Succes

| sMotionless a răspuns:

Scuze ca iti zic dar cred ca e prea devreme sa o faceti__adica daca o sa faceti sex acum fata o sa zica_probabil ca stai cu ea numai pentru sex si o sa-ti dea papucii.Parerea mea__mult noroc.

| Jamelia1 a răspuns:

Daca nu doresti nimic serios cu ea atunci nu-i cere nimic.Pentru ca pe urma o sa fie mai rau.

Daca va iubiti si vreti ceva serios, de durata atunci ati putea face pasul acesta, altfel ea s-ar putea simti folosita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e sa o mai lasi vreo 2 luni ca sa se acomodeze cu tine si dupa aia incetul ca incetul o mai alinyty si tu fruoaso inggeras etc si dupa aia treci la lucruri serioase succes

| Alinabumbonica a răspuns:

Nu ii zi direct acest lucru deoare ai putea so sperii...fii cit mai sincer cu ea ca ea sa nu aiba unele indoieli in privinta ta(sa aiba incredere deplina in tine e nevoie asta e principal). Cind esticu ea mereu inceraca sa mergi spre asta, posibil odata sa zica nu, cel mult de 2 ori si oricum va fi a ta...numai fii sincer asta e principal! Bafta!

| Kitty_4064 a răspuns:

Buna!
si eu sunt fata happy si nu as accepta sa o fac(scuzami expresia) dupa asa putin timp!
sfatul meu:mai asteapta putin! daca te iubeste si va avea incredere in tine va accepta intr-un final
sper ca ti-am fost de ajutor!