| Anonimow a întrebat:

Sunt cu prietena mea de 2 ani.la inceput dragoste si toate bune bla bla dar dupa 2 ani inca tin la ea numai ca vreau sa pun punct....cred ca a intervenit si monotonia intre noi si de asta nu ma mai simt atras de ea.INtrebarea mea este cum ma despart de ea fara sa o fac sa sufere? daca se poate sa imi rasp fetele, voi ce ati vrea sa auziti de la prietenu vostru daca s-ar desparti de voi? ce ar putea sa va zica sa nu va raneasca? Funda cel mai bun rasp.

1 răspuns:
| tinasong a răspuns:

Fi sincer cu ea, explica-i situatie daca nu te mai simti atras de ea, bineintele nu ii poti spune chiar asa, dar incerca sa vorbesti deschis spune-i sa nu mai e la fel, ca ceea ce simteai nu mai e la fel de puternic, sau ii poti cere o pauza asa iti vei da si tu seama daca ii vei simti lipsa si poate o sa va fie ca la inceput. Bafta! sper sa iti fie de ajutor