| TeckTonik997 a întrebat:

Sunt disperat. De la 10 dimineata prietena mea nu raspunde. Ne-am certat in ultimele zile dar de dimineata ne-am impacat si totul a fost ok. Cu o zi inainte i-a cazut o scandura destul de mare in cap si i-a curs ceva sange si a stat acasa. Se plangea ca are un cucui mare si ca o doare si ca ameteste. La 10 mi-a zis ca merge sa stea in pat. Ea a fost si cred ca este in continuare la tara impreuna cu mama ei care ii interzice relatia noastra. De la 5 eu tot sun si "momentan clientul..." ce poate sa se fi intamplat? sunt convins ca imi spunea daca e ceva iar daca i s-ar fi stricat telefonul ar fi "furat" unul de la cineva sa imi dea macar un mesaj. Ce pot face? Ce poate fi cu ea? Nu da-ti raspunsuri cretine ca e serios.

6 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Meri la ea acasa.Arata ca iti pasa.

| Ezeru a răspuns:

Ar putea fi si mama ei. Odata ce nu este de acord cu relatia ar putea sa intervina. Daca nu sta departe de tine si daca ai posibilitati o solutie foarte buna ar fi sa te duci la ea sa vezi ce se intamplat sau ai putea sa suni pe cineva cunoscut de acolo sa ti-o dea la telefon, dar cel mai important incercati sa evitati certurile. Desi ele apar frecvent daca unul din voi cedeaza ele dispar. Deci daca tu cedezi in fata ei eviti o cearta si in plus ce rost are sa te certi?

| TeckTonik997 explică (pentru Ezeru):

Nu cred ca i-a luat telefonul asa pur si simplu si asa gasea ea o solutie sa zica ceva...

| Ezeru a răspuns (pentru TeckTonik997):

Nu gandi amplu. Majoritatea lucrurilor sunt simple. Gandeste-te la variata simpla sau incearca sa nu te gandesti atat de mult la asta. Este greu, dar faptul ca analizez te raneste oarecum pentru ca o sa gasesti foarte multe raspunsuri la problema si nu o sa stii care din ele e bun. Daca nu poti lua legatura cu ea prin cai de comunicatii incearca sa te duci la ea, iar daca nu poti astazi si maine tot nu iti da nici un semn te duci maine.

| TeckTonik997 explică (pentru Ezeru):

Habar n-am unde stau bunicii ei de la tara... inca nu a dat nici un semn. ultima data zicea ca se simte rau de la lovitura si ca se intinde putin..asta la 10 dimineata crying((

| sokey a răspuns:

Du-te frumos la usa la ea si intreaba daca e bine, sau poate raspunde chiar ea. Ai intra in ochii parintilor ei si o sa vada ca, chiar iti pasa de ea. Mult noroc!