| Canada a întrebat:

Sunt disperat! sufar de ejaculare precoce ( ma termin foarte repede) nu mai am placere in timpul actului sexual, totul dureaza intre 3 si maxim 15 minute Ce este de facut? cei care aveti sau ati avut asemenea probleme detaliati va rog ( cum ati scapat de acceasta boala, de ce nu ma pot abtine sa nu ma gat asa repede, etc ) multumesc anticipat Funda sad

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Zmeurică,
Nu are ce căuta la ginecolog! De problema lui se poate ocupa un medic nefrolog şi pentru terapie, un psihosexolog.
Sănătate!

| liviu42 a răspuns:

Pai cat vrei sa tina? mai mult de 15 minute? 30 min o ora? tinctura branca ursului pentru barbati

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Du-te la un medic de ex ginegolog
Numai bine

| irina_8165 a răspuns:

te exciti foarte repede asta este probelma. alta chestie este sa faci sex. asa ti se va regla ejaculareawinking

| Luis2u4u a răspuns:

Gasesti aici 4 metode gratuite de control al ejacularii precoce: http://tehnici-potenta.uv.ro/ejaculare_precoce.html

| vasilica123 a răspuns:

Tu te termini foarte bine, eu maxim in 30-40 de secunde ma termin si nu stiu ce sa fac sa scap de problema asta :'( :'(

| Kickbutovsky a răspuns:

E important sa spui cati ani ai si cand ai inceput viata sexuala. De aici se pot trage cateva concluzii. In general ejacularea precoce pleaca de la cap(ala de sus). Sunt cateva remedii pastile, spray, psiholog. Pastilele si sprayul sunt metode tampite si implica unele neajunsuri. psiholog e costisitor si e o prostie. Incearca atunci cand urinezi sa opresti jetul de cateva ori min 5 ori. Dupa asta poti sa incordezi acei muschi si cand stai in pat lucrezi conduci de min 50 de ori in 3 serii. Fa asta de min 5 ori pe zi. O sa ajungi in min o luna sa poti sa iti controlezi ejacularea la fel cum te opresti sa nu faci pisu laughing pe tine. In timpul sexului evita sa te exciti foarte tare de ex. evita contactul vizual cu zone de penetrare si atunci cand simti ca iti dai drumul gandeste-te la lucruri nasoale. O sati treaca exitarea pe moment si poti continua. Si fa cat mai mult sex posibil. Mai e ceva, atunci cand te masturbezi si simti ca iti vine opreste lasa sa treaca si continua. O sa reusesti cu siguranta. Garantez. bafta