| grweunwe312 a întrebat:

Sunt fata. E ok daca ma epilez inghinal singura cu benzi cu ceara? Am o piele foarte sensibila si urasc epilatul din cauza asta, pentru ca ma irit si imi ies bube, motiv pentru care nu ma epilez deloc inghinal decat atunci cand merg la piscina plus ca nu am activitate sexuala pentru ca am 15 ani. E chiar atat de grav ca procedez asa? Stiu ca tine de igiena si ar trebui sa fie in rutina dar chiar nu suport sa imi iasa bube si sa ma manance.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este o falsa impresie ca o "pasarica" epilata ar fi mai igienica decat una cu o freza frumoasa care necesita o intretinere continua aproape zilnica. Te asigur ca DOAMNELE adevarate care se respecta isi igienizeaza "pasarica" indiferent daca este golasa sau tunsa scurt si frumos conturata. Este mult mai comoda si mai putin de munca cu o "golasa" insa de regula exact din acest motiv igiena lasa de dorit fiindca nu mai reprezinta o prioritate.

| sofisis a răspuns:

E foarte incomod sa te epilezi singura cu ceara si cu siguranta ca te va durea mult mai tare decat daca te duci la un salon unde ai de a face cu cineva care stie ce face.
Tu nu ai cum sa ai o pozitie suficient de comoda astfel incat sa tragi benzile alea fara sa te urci pe pereti de durere.
Daca tot te epilezi din joi in paste, eu zic sa ramai momentan la crema epilatoare sau aparat de ras.