| TeodoraMaria27 a întrebat:

Sunt fete care se masturbează? Vreu sa încerc si am o frica ca se poate întâmpla ceva

14 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E normal sa va masturbati domnisoara pentru ca masturbarea ajuta la cresterea performantelor cognitive, devi mai agera si isteata

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poti sa te dezvirginezi daca bagi obiecte dure sau fortezi cu degetele si ai unghii lungi dar astea sunt cazuri rare, asa te poti dezvirgina accidental pe bicicleta, ce varsta ai?

| TeodoraMaria27 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Buna Cristi am 16 ani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru TeodoraMaria27):

Esti c am micuță sa incepi acum sa te masturbezi.

| ania a răspuns:

Ai fi mult mai fericita dacacnu ai incerca.Aduce multa vinovatie si poate ajynge o dependenta de care scapi foarte greu, ti - o spun din experienta.

| Violleta2022 a răspuns:

Este recomandat ca fetele la pubertate sa inceapa sa-si explore si sa-si cunoasca corpul, inclusiv aparatul reproducator, cu vulva (buzele pasaricii), vaginul... sa invete sa se spele corect samd.

La virgine, mastubarea se intampla afara, pe clitoris, NU in vagin, fiindca risti sa-ti rupi singura himenul (deflorezi) sau sa-ti provoci infectii sau perforari.
Este suficient (pentru o virgina) sa puna degetul pe clitoris si sa-l maseze usor, producandu-si placere, pana obtine un orgasm clitoridian.
Atentie, daca ai unghii taie-le, ca iti ranesti pasarica si suferi dupa aceea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt, dar ca orice obicei ne natural, aduce multe neajunsuri.

| doctorandus a răspuns:

Spala-te pe maini inainte si dupa. Nu introduce obiecte murdare.

| Hammurabi a răspuns:

Da, nu pune mâna acolo că te electrocutezi... laughing

| haileewatson a răspuns:

Nu se intampla nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu te lua după unii comuniști care sunt virgini la 30 de ani! Dacă simți acest lucru fă-o ca nu creează nici o problema, ba chiar are efecte pozitive asupra psihicului, scapi de acea acumulare sexuale acumulata, de acea tensiune, te va calma foarte mult, astfel e posibil să îți creeze o stare de agitație dacă nu faci ce îți cere organismul. Staful meu este sa nu devina o dependenta acest obicei, sa faci cât mai moderat. Chiar nu este nici o rușine sa te masturbeazi și cei ce au parteneri/partenere o fac, iar unele au făcut-o deja mult mai devreme ca și tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Fosta mea iubita, a doua, se masturba inainte sa o dezvirginez. O facea cu perna pusa intre picioare sau cu degetele.

| gogugogugogu a răspuns:

Nu are ce sa se intample grav... poate dependenta.

Răspuns utilizator avertizat