| iAngel a întrebat:

Sunt impreuna cu prietena mea de 2 luni, eu stiu de ea ca este virgina pentru ca sunt primul baiat din viata ei, dar ea nu stie ca eu sunt virgin, eu am 17 ani si ea are 16, cand ar trebui sa incepem viata sexuala? Cum ar trebui sa ii zic sau sa ii spun sa incepem viata sexuala, adica nu vreau sa creada ca vreau sa fac sex cu ea si pe urma sa o las singura

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Va puteti incepe viata sexuala dupa cea ea depaseste varsta minima permisa din punct de vedere medical, adica 17 ani si jumatate. Pana atunci ar fi prea periculos pentru ea din cauza riscului de cancer de col. Numai bine, pana atunci relatia voastra se va inchega suficient si vei gasi si metoda de a-i propune. Oricum, dupa doar doua luni de relatie nu are nici un rost sa te gandesti la asa ceva, e mult prea devreme.

| superdorex a răspuns:

Ai rabdare mai gata dupa 2 luni crezi ca ea gata te asteapta sa o vrajesti si sa profiti? Mai cum puteti gandi asa ceva? mai ales ca ea e virgina? ce incredere are in tine dupa 2 luni? Daca vrei sa o pastrezi si sa te iubeasca arata-i ca esti un domn nu unul care abia asteapta sa i-o traga! Cum sa-i zici acum ca vrei sa incepi viata sexuala?! Nu o sochezi? nu te va considera ca si ceilalti? Ai rabdare cu ea sa va cunoasteti bine, sa aiba incrdere, sa te iubeasca, sa te aprecieze pentru felul tau de a fi, nu hodoroc-tronc hai ca eu nu mai pot! Treaba ta ai sa ajungi sa gandesti la vorbele mele cand va fi prea tarziu! Fete ca ea in ziua de azi sunt rare, pastreaz-o strans ca vei ramane sportiv daca ai astfel de ganduri! bafta!

| aelasi a răspuns:

Eu i-as spune din prima: gacicoo la mine sau la tine? laughing) glumesc... pai din punctul meu de vedere ar trebui sa mai asteptati cel putin cateva luni ca sa devina o relatie mai stransa iar apoi daca simtiti amandoi nu o sa fei nevoie de prea multe cuvinte., nu te mai gandi cum sa-i spui pentru ca oricum ai spune nu e bine.asteapta sa vezi cum mai evolueaza lucrurile...si daca e sa fie o sa se intample asta nu se programeaza