| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de 3 luni,desi ne cunoatem de mai bine de un an. Cind am facut cunostinta el avea prietena, eu la fel eram intr-o relatie. 1 an am discutat simplu prieteneste, foarte rar, pinacind am fost la un party unde era si el, si eu si prietena sa. Acolo relatiile intre noi sau intensificat. Am inceput sa comunicam des, ne placeam la nebunie. In relatia lui mereu erau probleme, mereu se certau, mereu se desparteau si se impacau. Eu eram intr-o relatie de un an, in care ajunsese punctul cluminant al neintelegerilor. Noi am lasat totul balta si am inceput sa fim impreuna, el a lasto pe prietena sa, eu pe prietenul meu. Acum suntem impreuna, suntem f fericiti, punem bazele unei relatii puternice, unde ne spunem tot ce ne deranjeaja si nu ne place dar si ceea ce iubim la nebunie. Dupa 3 luni, adica azi, am vazut-o intimplator pe fosta sa, si mi-a venit un sentiment de vinovatie, mia cazut dispozitia, am inceput sa ma simt f prost sufleteste. Ea acum are prieten, dar cind m-a vazut a aplecat capul si sa facut ca nu ma vede. Uneori il mai suna fara de motiv pe prietenul meu. sincer ma simt acum intr-o pierdere de duh totala. Desi il iubesc si vreau safiu alaturi de el ma gindesc la cum sa simtit atunci prietena lui si prietenul meu, cind i-am lasat. Nustiu ce sa fac, prietenul meu imi spune sa nu ma gindesc la asta si ca principalul e ca noi acum suntem fericiti si ne este bine impreuna, dar sovistea mea oricum ma macina. Cum as putea sa trec peste sentimentul de vinovatie?

2 răspunsuri:
| SarahMaria a răspuns:

Si eu am trecut prin asa ceva, dar eu nu am stiut ca avea prietena pentru ca mi-a ascuns acest lucru, iar respectiva mai era si o fosta colega de-a mea, si m-am simtit extrem de prost cand mi-am zis si dupa cand eram o data eu cu el impreuna prin oras ne-am intalnit cu fosta lui si la fel a plecat capul in pamant. Acelasi sentiment l-am avut si eu, si la fel mi-a zis si el mie.Si chiar nu m-am mai gandit la ea, cu toate ca in interior vinovatie simtea, dar am pus iubirea noastra deasupra tuturor si a fost asa de frumos, am avut o poveste de dragoste foarte frumoasa in acea perioada, poveste care s-a sfarsit si poveste pe care as vrea sa-o retraiesc inca o data. Asa ca sfatul meu e sa uiti de lumea din jur si sa te gandesti doar la voi, pana la urma tie trebuie sa-ti fie bine si voua! Daca voi va iubiti restul numai conteaza! Nu te mai gandii la ea, gandeste-te doar la voi doi! Si o sa vezi ce bine o sa fie! Mult succes!

| 93George a răspuns:

"Traieste astfel incat sa nu faci pe nimeni sa sufere, iar daca nu poti dobandi FERICIREA decat intristand inima cuiva atunci mai bine renunta la fericire". Nu cred ca poti sa treci usor peste acest sentiment sad scuze ca te-am dezamagit dar asta e parerea mea