| Capitolina a întrebat:

Sunt in a 2 zi a perioadei de menstruatie si vreau sa am act sexual, cum sa procedez ca sa nu fie un moment neplacut pentru mine si partenerul meu?

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sa foloseasca prezervativ si sa nu fiti prea dinamici, ca poate stimula sangerarea. Incet, finut si dragut.

| Kaℓi a răspuns:

Sa astepti inca doua, trei zile.

| Emilian65 a răspuns:

Sa mai astepti 2-3 zile si apoi sa faci sex cat vrei.

| SorinelF86 a răspuns:

Daca nu ii place sangele va fi foarte neplacut pentru el indiferent ce faci.

| Morphineinsane a răspuns:

Inainte de sexul propriu-zis,sa faci un dus,curatandu-te si in interior. Eventual, urineaza pentru a elimina cheagurile de sange. Puteti sa faceti sex chiar in dus, ori in cada, pentru ca menstruatia se opreste la contactul cu apa. Dar daca vrei neaparat s-o faceti in pat, pune-ti un prosop sub tine si aveti grija sa nu va miscati prea mult. Eu raman la sexul in dus in perioada menstruatiei. Bafta!