| Ianusik07 a întrebat:

Sunt in a 6 zi de menstruatie si ma doare tare burta e ceva normal?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este ceva normal, ci indică o răceală.
Bea ceai de mușețel.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

In a 6 a zi nu e normal sa te doara burta, du-te la medic

| Cristina45 a răspuns:

Da ce ceva normal iti recomand sa iei un ibalgin sau reuprofen sunt bune pentru dureri menstruale, cel putin eu astea le iau big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crampele isi fac de cap.
Uite ca sa scapi de ei..stai pe burta ..cu capul pe o perna si uita-te la tv.
poti lua o pastila de panadol (trece sigur) sau neurofen. Fundita?puppy dog eyes

| LineGuide a răspuns:

Da, in general astfel de dureri apar pe parcursul menstruatiei, si nu sunt probleme grave, ci naturale.
Mult noroc!

| ElleAhx a răspuns:

Aceleasi si aceleasi intrebari...
Da, este normal!

| lacrima15 a răspuns:

Da este ceva normal, 15% dintre femei au dureri mari la menstruatie iar la multe sunt aceste dureri din cauza lipsei de miscare! Stai linistita! Durerile se pot schimba poate dupa cateva luni sa te doara spatele nu burta! Asa am patit si eu! Inainte ma durea burta acum spatele! Nu-i nici o problema! Ia un agolcamin si va fi totul in regula! Dar nu prea multe ca ai putea sa faci gastrita foarte usor! succes

| Biutzaaaaa a răspuns:

Da este ceva noarmal.Nu iti fa griji.Va trece de la sine. Funda? :*

| BlakeLivelly a răspuns:

Depinde. Daca nu te-a mai durut asa de tare pana acum cel mai probabil ai racit. Daca esti la inceput, este absolut normal sa te doara tare. Ca sa scapi de durere ia un Nurofen (pastile), cere la farmacie si spune-i farmacistei motivul exact. Si evita sa nu mananci foarte mult in perioada aceasta.