| naruhina1030 a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a si nu am avut nici-un iubit pana acm...imi place muult de un coleg de clasa care e tot destept(sa si mine) dar nu prea am vorbit unul cu altul(amandoi suntem timizi)..prietenele mele ma incurajau sa vorbesc cu el si cand statea de vorba cu alt coleg de clasa m-am dus si eu cu inca o prietena la ei. baiatul cu care vorbea mi-a zis "hai ca stiu ca iti place de el". Baiatul pe care il plac s-a uitat in alta parte, iar eu am zis "ce-s cu glumele astea" cu toate ca eram socata. Cred ca s-a vazut ca minteam si acum mi-a rusine sa mai dau ochii cu baiatul pe care il plac.ce sa fac?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nimic, asteapta sa fii si tu placuta!

| naruhina1030 explică (pentru neutrino):

E misto bonsaiul de la profilhappy

| LovelyKitty2 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asa. Mi-a placut si inca imi place de cineva care din pacate nu imi raspunde la fel. Dar, fiecare cu norocul ei, poate te va placea. Daca esti in clasa cu el e bine. Fa-ti curaj, pe facebook, pe mess macar, vorbiti. Afla ce ii place sau roaga prieteni de ai lui sa te ajute. Invita-l undeva, afla lucrurilee voastre in comun. happy