| pinkypuff a întrebat:

Sunt indragostita de iubitul prietenei mele. Sfaturi? Nu prea am cale de scapare asa-i?

13 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Ori iti reprimi sentimentele fata de el si renunti la ideea de a fi impreuna, ori ii spui ei ca si tie iti place baiatul si ca, daca intre ei nu e nimic, ai vrea sa incerci sa ii spui si lui ca iti place. Dar fara a crea competitie intre voi. Nu trebuie sa va luptati pentru el, pentru ca atunci se duce pe apa sambetei orice prietenie.
Daca totusi, nu consideri ca aceasta prietenie este atat de pretioasa pentru tine, atunci poti sa ramai in "lupta" pentru el. Totusi, falsitatea nu te ajuta la nimic. Cea mai buna cale este sa ii spui prietenei tale deschis ca nu o mai poti ajuta cu sfaturi, pentru ca si tie iti place baiatul si ai vrea sa incerci propria sansa de a fi cu el.

| shadow72 a răspuns:

Prietenia e pretioasa in ziua de astazi...e pacat sa ii dai cu piciorul

| Danzell a răspuns:

Menaje a troix? laughing

| Iulian29 a răspuns (pentru Danzell):

HAhaha laughing

| pinkypuff explică (pentru Danzell):

Nu,nu laughing

| Danzell a răspuns (pentru pinkypuff):

tongue oricum gandeste-te daca se merita sa iti pierzi prietena sau nu. care sunt avantajele si dezavantajele.
eu vad asta ca pe un dezavantaj.
bro rule number 1: nu agata prietena prietenului tau.
bro rule number 2: nu te lasa agatat de prietena prietenului tau. Sansele ca sa treaca de la tine la altul sunt la fel de mari ca si cand a trecut de la prietenul tau la tine.

alte reguli care nu intra in categoria bro rules laughing:
nu incurca intentiile bune cu iubirea. esti prietena prietenei tale. prietenul prietenei tale vrea sa se inteleaga bine cu toti prietenii prietenei. (sper ca ai inteles tongue)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trece laughing.
Baieti o sa fie si mai mult ca sigur nu o sa fie asta alesul, nu?
Nu cred ca ai vrea sa fi certata cu prietena ta doar pentru un baiat.

| unknøwn a răspuns:

Dragostea e un sentiment.
Care, la fel ca oricare alt sentiment, se poate controla în funcţie de gradul de inteligenţă emoţională.

| einenebun23 a răspuns:

Daca ti-e prietena atunci renunta la asta. Mai sunt si alti baieti pe lumea asta nu poti sa ii iei persoana iubita cuiva. Ar fi foarte dureros si urat din partea ta sa ii faci una ca asta unei prietene.

| King18name a răspuns:

Mda. deci, cauta alt baiat! big grin

| princess004 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatielaughing

| MaiaMartinas a răspuns:

Incearca sa-l uiti si sa gasesti pe altu...sincer nu se merita sa strici o prietenie pentru un baiat. uite baietii vin si pleaca, dar prietenii raman.dar pan la urma faci cum stii.

| AndutzaTa a răspuns:

Pai nu prea e ok situatia, dar da-ti putin seama ca prietena ta va suferi, si tu deoarece va veti certa, daca relatie cu el nu va dura ai pierdut-o inutil, o prietena ti-e alaturi mereu, iubitul doar asa cateva saptamani! Si acum poate vor ambii sa te incerce! Mai bine il uiti! Prietenia ta conteaza!