| arazazaraza a întrebat:

Sunt ingrijorata! Pe data de 14septembrie am avut un contact sexual. Cand el a avut erectie mi-a introdus jumate de penis in vagin, apoi a scos si a pus prezervativul. Nu a avut loc ejaculare. Azi trebuia sa imi vina ciclu. Mi-am introdus in vagin un bat de ureche si avea pe el un lichid maroniu rozaliu. Eram bucuroasa crezand ca porneste menstruatia. Am asteptat 6 ore si pe tampon nicio scurgere.A doua zi dimineata, tamponul era plin de sange. Ieri am schimbat vreo 5 tampoane. Azi, imi curge dar foarte putin. Niciodata nu mi s-a intamplat asa. Mereu imi curgea mult si ma tinea in jur de 9 zile.
E posibil sa fi ramas gravida si fie asa zisa menstruatie falsa? Nu mai inteleg nimic.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce faci tu cu bățul de urechi? Tu ești zdravănă la cap?
Mergi la ginecologie, menstra care trece de 7 zile se numește hemoragie vaginală!
Pa, pa.

| arazazaraza explică (pentru Legiuitoarea):

Pe mine asa m-a tinut dintotdeauna ciclu. cel mai abudent e a doua zi, restul zilelor e mult mai putin. am ciclu de la 10 ani. acum am 23.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru arazazaraza):

Bună din nou.
Mă repet, mergi la ginecologie!
Pa, pa.

| arazazaraza explică (pentru Legiuitoarea):

Sanii inca ma dor si sunt usor umflati, stiu ca atunci cand iti vine ciclu revin la normal. Sunt gravida? Sunt foarte speriata

| AlexanderAdrian a răspuns:

Asta cred ca-i a treia oara cand aud chestiile astea. A bagat-o putin si apoi si-a pus prezervativul. Si ce te faci daca dai peste unul super excitat care nici n-apuca sa o bage bine si ejaculeaza? Nu va mai jucati cu focul.

| arazazaraza explică (pentru AlexanderAdrian):

Eu am intrebat daca ce mi a venit mie e ciclu menstrual sau e sarcina!

| YummyDkRich a răspuns:

Morala e : Nu iti baga bete de urechi in alte locuri decat in urechi

| ionutandreidragos a răspuns:

Nu esti. Nu erai in perioada fertila. Plus de asta, femeilor care raman insarcinate, menstruatia nu e atat de abundenta, ci e doar o scurgere maronie de scurta durata

| Ralien111 a răspuns:

Voi fetitele astea de 12 ani de ce nu intelegeti odata ca nu puteti ramane insarcinate daca nu a ejaculat in vaginul vostru?

| ombladon a răspuns (pentru Ralien111):

Tu de ce nu intelegi ca poate ramane insarcinata, fara ca ejacularea propriu-zisa sa aiba loc in vagin? Multi tampiti au mers pe faza cu "o scot chiar inainte sa ejaculez" sau "daca ma sterg putin, pot face iar sex fara prezervativ"...

| Daniyu a răspuns:

Buna nu ramai insarcinata numa daca lasa in tine si in principu si lichidu preejaculator poate sa contina spermatozoizi daca inainte a avut o ejaculare si nu a urinat baiatul. o seara placuta