| anonim_4396 a întrebat:

Sunt insarcinata in 9 saptamani si maine dimineata fac avort, ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| annda a răspuns:

Multe rugaciuni poate te mai iarta Dumnezeu.

14 răspunsuri:
| marsy a răspuns:

Sa te rogi k totul sa decurga normal. sh sa nu ai probleme. sh desigur fara ca sa se mai repete. mda. trist de tot

| Encore a răspuns:

Foarte frumos raspuns marya1303...

| lostcontrol12 a răspuns:

Daca vrei sa ai pe constiinta toata viata acest lucru. e treaba ta. dar gandeste-te ca este copilul tau. ce este cel mai frumos pe lume decat sa dai nastere unei alte vieti.Vei deveni femeie(poate prea devreme) dar sa nu il omori.este o CRIMA. Ce n-as da sa fie o pedeapsa prin lege impotriva acestora ca tine.

| M.J. a răspuns:

Mai bine nu avortezi...e...nu stiu... n-as vrea sa fiu in locul tau...gandeste-te bine... o sa regreti toata viata

| Munchkin a răspuns:

Cum adică ce trebuie să faci? O să ţi se explice...

| Marry:X a răspuns:

DOAMNE:o:o:o:o:o... de ce sa omori un suflet nevinovat ca ai fost u nebuna si nu te-ai protejat?happy da ce ti-a facut bebele care creste in tine?happy mai bine lasa-l sa creasca il nasti si il duci la orfelinatsad nu ii lua viatasad pentru ca doar dumnezeu are dreptul astasad

| Marry:X a răspuns:

Ms encore:*

| andreea_7473 a răspuns:

NU FACE AVORT! o sa-ti distruga toata viata. Pe cand, daca pastrezi copilul, ai sa vezi cum o sa se aranjeze toate lucrurile. Exista oameni care te pot ajuta, iti pot creste copilul, ii pot oferi o viata decenta, tot ce trebuie sa faci e sa-l nasti. Nu-i lua dreptul la viata!
Te rog, apeleaza la oamenii acestia, si in special la parintele Nicolae Tanase, a crescut sute de copii in conditii foarte bune (asezamintele de la Valea Plopului si Valea Screzii), il va creste si pe al tau fara sa-i lipseasca ceva:
http://www.garbo.ro/......AVORT.html

| rina a răspuns:

urci vreo 5-6 etaje si incerci sa zbori...

| Deea_4962 a răspuns:

Probabil ca esti prea tanara si nu te-ai gandit la consecinte, dar vorbeste cu parintii tai, nu crezi ca are fi mai bine sa pastrezi copilul.Gandese-te ca e un ingeras mic si ca vei avea bucuria sa il vezi cum sta prima data pe picioare sau sa il auzi spunandu-ti mama.
Imi pare rausaddar, ...intr-un fel te inteleg si pe tine.
Nustiu cu ce sa te pregatesi pentru ca nu am avut experiente din asteastraight face

| delphigab9 a răspuns:

Am o nepotzica si dupa mine este cea mai scumpa si nu pot dar nici nu vrea sa-mi imaginez daca aceasta fiinta nu s-ar fi nascut.nici nu-ti dai seama ceea ce pierzi si lasi cu atata usurinta sa treaca pe langa tine. nu poti lua ceea ce Dumnezeu iti ofera caci doar de la El vin aceste lucruri. Tu vrei sa ti-l faci dusman pe Dumnezeu sau prieten? o cale trebuie sa existe intotdeauna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu faci avort! Nu te gandesti ca e o crima, ca si pe el il doare... O sa-l rupa in bucati, o sa distruga ce ai creat tu si el, chiar daca acum poate nu mai e iubitul tau, tot din dragoste l-ai facut nu? Sau poate nu, dar gandeste-te la acest sufletel si la viata ta poate altu nu vei mai putea face... Anunta-ne si pe noi ce ai hotarat. Dumnezeu sa fie cu tine si poate sa iti dea gandul cel bun sa nu avortezi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ati continui viata si sa nu cedezi

| ugabuga_kiss_my_ass a răspuns:

Roaga te la Dumnezeu ca e un mare pacat ceea ce vei face tu! si mie mi e foarte frica de o sarcina si am mare grija sa nu se intample! Dumnezeu cu mila