| Ritska a întrebat:

Sunt intr-o relatie de aproximativ o saptamana si am de gand sa ii ofer un trandafir iubitei. Problema e ca nu prea le am cu cuvintele si nu stiu ce sa zic atunci cand il ofer. Ziua ei nu e, deci nu pot zice clasicul "La multi ani"; nici Te iubesc nu cred ca merge sa spun cand il ofer, bine, nici nu cred ca e inca momentul sa ma hazardez la asta. Deci, am nevoie de niste sfaturi. big grin

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu trebuie sa zici mare lucru.
Te apropii,o saluti si-i intinzi trandafirul,spunandu-i "pentru tine" sau "ti-am luat un trandafir".
Vizualizeaza scena in minte,ca sa-ti poti coordona miscarile si nu te agita,chiar nu e nevoie sa-i faci declaratii complete de dragoste!
Ti-e drag de ea si ai simtit nevoia sa-i iei o floare, fara nici un motiv, ce poate fi mai sincer si frumos?
Bafta!

| VadTot a răspuns:

Deci eu sincer sa fiu nu ti recomand sa i spui nimic Pur si simplu il dai si taci pur si simplu si tacerea inseamna mai mult decit o mie de cuvinte frumoase! Decit sa i spui o multime de cuvinte mai bine pur si simplu nu i spui nimic si ii d ai de inteles ca prin acel trandafir i ai spus totul! Ce zici? il oferi o privesti in ochii cu foarte mult drag si apoi ii oferi o imbratisare foarte foarte Romantica! ok? Succes!

| DeeaMarry a răspuns:

"Ti-am luat niste flori...pentru ca esti o fata speciala si pentru ca te plac mult" happy

| Hpzox a răspuns:

Ca sa ii oferi un trandafir nu trebuie neaparat sa inveti o poezie de dragoste, cand o ai in fata si ii oferi acel trandafir spune-i ceva din inima si cu cuvintele tale, spune-i ceea ce simti tu pentru ea, spune-i ca ii frumoasa si ca ea inseamna mult pentru tine, si de ce sa nu ii zici ca o iubesti? Nu o iubesti sau ce?

| InnocentLoovee a răspuns (pentru Hpzox):

Nu are cum sa o iubeasca dupa o saptamana, damn.

| NeimaginabilA a răspuns:

Eu zic sa nu-i dai nimic, cel mai frumos lucru pe care-i poti daruii e iubirea ta, un sarut pe obraz valoreaza mult mai mult decat toti trandafirii din lume.

| CiprianTPU a răspuns:

Fa cum spune DeeaMarry. Asa e cel mai bine.