| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Am si eu o intrebare... sunt cam de aproape 5 luni intr-o relatie cu o fata si simt ca totul merge inspre bine si sincer spun ca o iubesc... totusi de ceva vreme in tot fac scenarii cum sa ii spun ca o iubesc, imi potrivesc cuvintele de dinainte si cand ajung in momentul sa ii spun parca ma pierd.

Imi puteti da niste sfaturi cum sa procedez si cum sa ii pot spune.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Va trebuii sa inveti sa deschizi gura si sa-i spui sincer ce simti, si asta foarte foarte repede, fiindca fetele se plictisesc de mormoloci incapabili sa deschida gura si intr- zi te va anunta ca are un alt prieten si renunta la tine.

| OldSoul a răspuns:

Nu-ti mai fa scenarii.
Nu mai pune presiunea asta pe tine.
De obicei, o spui cand o simti, cand vine momentul, iar asta iti dai seama chiar atunci, pe moment.
Nu trebuie sa pleci cu ideea si planul ca trebuie sa-i spui... Nu e o obligatie. Important e sa-i demonstrezi, nu sa-i spui.
Pana la urma, e o relatie nu o repriza de cumparaturi.

| vidia a răspuns:

Fii doar tu însuți, spune i când simți și va fi suficient!