| DeliaCute a întrebat:

Sunt multe de spus, însă va voi povesti și sper să mă puteți ajuta deci totul a inceput in octombrie cand ne-am cunoscut,in momentul in care eu m-am transferat la noul meu liceu. El mi-a zambit din prima si observam ca se uita la mine tot timpul si imi cauta privirea,desi eu ignoram acest lucru pentru ca,in acele vremuri, nu ma simteam atrasa de el. Acest lucru s-a schimbat pe parcurs.La inceput il ignoram cand el ma baga in seama,insa dupa a incetat sa ma mai bage in seama. A aflat printr-un moment jenant in care eu m-am certat putin cu un alt coleg ca eu il plac,bineinteles de la acel coleg. El a parasit imediat sala de clasa, fiind timpul sa plecam cu totii acasa.A plecat pur si simplu fara sa zica nimic.Cu o ora inainte imi zambise,facea conversatie deoarece am ramas singuri sa stergem tabla. Dupa aceea a urmat un concurs,l-am intrebat pe facebook daca participa si raspunsul a fost pozitiv,dupa care eu l-am mai intrebat cateva detalii despre concurs la care el nu mi-a raspuns. Dupa cateva zile m-a blocat
Apoi eu eram in masina iar el mergea spre statie si s-a uitat la mine pana am disparut din raza lui vizuala. In statie,cand avea ocazia ma intreba ce fac si se uita in ochii mei,zambea si el cobora inaintea mea si se uita la mine pana pleca autobuzul. Am avut curaj intr-o zi sa ii fac cu mana si mi-a zambit,dupa care m-a deblocat. I-am dat cerere dupa care m-a blocat. Am uitat sa precizez,intr-o zi in care eu stateam cu un baiat si pe el il ignoram parea deranjat, incerca sa se bage intre noi. A postat un videoclip care ar face referire la noi doi. Precizez ca voi declara cel mai bun răspuns câștigător.

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Și, care este întrebarea în povestea asta dramatică?

| corbulalbrosu a răspuns:

Comportamentul tipic al unor adolescenti abia iesiti din copilarie dar care nu se pot dezvata de modul copilaros de a se comporta.Totul se poate rezolva in cel mai simplu mod dar pentru asa ceva este totusi nevoie de un pic de comportament rational nu ca cel de pana in prezent in care mai mult v-ati sicanat reciproc. O simpla convorbire dar fata in fata in care fiecare dintre voi sa-si exprime fara rusine dorintele, visele si sperantele ar transa definitiv aceasta problema. Ai putea fi chiar tu promotoarea incercarii daca te poti aprecia/considera suficient de tupeista. Succes

| Xpressurself a răspuns:

Ai dat dovata de multa prostie ca ti-ai ascuns sentimentele fata de el si l-ai ignorat pe degeaba atata vreme. si normal ca s-a suparat pe tine pentru ca ce ai facut tu a fost o minciuna. sa il ignori cand iti place de el este la fel cu a-l minti ca nu te intereseaza si nu-ti pasa de el.
eu nu as mai fi vorbit cu tine si te-as fi lasat sa crapi dar uite ca acest baiat este mai sensibil pentru tine si vrea sa mai incerce odata cu tine. poarta-te ca atare si fii deschisa fata de el. probabil ca te va intreba daca vreti sa iesiti sau sa va plimbati. ar fi bine sa spui da si daca si-a pierdu putin increderea atunci fa bine si ajuta-l tu cu o propunere care sa va aduca aproape unul de altul. sunteti copii amandoi, orce este permis.

| Sadop a răspuns:

E clar că el te place de la început, dar l-a rănit faptul că tu l-ai ignorat.
Probabil e încă destul de timid și chiar orgolios, însă ar fi trebuit ca tu să-i spui ce simți pentru el.
Atunci când cineva te ignoră și după brusc se bagă în seamă cu tine, ai acea frică să nu-și bată joc de sentimentele tale, poate de asta ți-a dat block.
Caută altă cale de a vorbi cu el și spune-i ce simți, lasă orgoliul.
Baftă!

| e1xtz a răspuns:

Un papa-lapte si-o timida, amândoi un pic orgoliosi(sa nu spun mândrii, sau nasul pe sus).

Ce raspuns castigator sa astepti la istorioara asta clară.

| DeliaCute explică (pentru e1xtz):

Dacă nu poți răspunde, nu te mai băga în seamă, taci acolo, nu te da interesant dacă nu ești, la revedere!