| TrolLOOL a întrebat:

Sunt o fata normala,draguta, sociabila. Imi place un tip din liceul meu care pare sa-mi dea o deosebita atentie cand ma vede.Recent am observat si niste semne de-ale prietenilor lui,care-l atentioneaza cand ma vad.
Am vorbit o data. Consider ca ne potrivim,amandoi cu rockul in sange. Vreau sa impletesc o conversatie cu el.
Nu-mi dau seama daca ma place sau nu,desi mereu cand ma vede zambeste,se holbeaza.
Pare o fire inchisa si misterioasa(prietenii lui-colegii mei -imi ofera informatii de el, nestiind ce am eu in minte)pentru mine e baiatul ideal.
Concluzia-cum sa-i dau de inteles ca il plac
-cum sa comunic cu el
(vreau ca totul sa fie cat mai suptil dar si cat mai semnificativ)

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

De placut te place si cred ca stie ca-l placi si tu, zambeste-i, fa-i cu mana si daca esti mai curajoasa poti sa intri tu in vorba cu el

1 răspuns:
| Bebbe133 a răspuns:

Hmm thinking
Pai, ai putea incet-incet sa incepi si tu sa ii transmiti priviri cand vezi ca te priveste, sau sa ii mai zambesti din cand in cand. Si usor usor sa ajungeti sa va salutati, apoi sa va salutati, sa vorbi, sa va imprieteniti...iar apoi o relatie. Mai subtila de atat. Nu ai cum sa fi.