| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti de acord cu legalizarea prostitutiei? Argumentati... de ce da? de ce nu?

9 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Da, pentru ca nu ar mai exista trafic si fetele acelea isi vor alege singure meseria.

| Dizzydizz a răspuns:

Imi e indiferent.Si asa e viata lor.sa face ce or vrea.
Dar atata timp cat ele sunt de acord cu asta atunci totul e ok
stii bine ca unele sunt fortate sa faca asta si aici sunt total impotriva

| yanny`s a răspuns:

Nu.in niciun caz. daca vor sa se prostitueze sa se duca unde or sti ele, dar nu aici.

| Crs a răspuns:

Da, pentru ca fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu viata lui si sa isi aleaga ce meserie vrea. happy

| SnicK a răspuns:

Nu.
Daca tu vrei sa devina o tara plina de bitangi, faci cum vrei.

| casmaua a răspuns:

Da deoarece atunci nu ar mai exista in romania traficanti de carne vie si prostituatelor li sar face controale de boli(ai avea incredere sa te duci si cu ele poti face orice)

| sakurabutterfly a răspuns:

Legala sau nu prostitutia exista in Romania. legalizarea ar insemna doar sa dam masca jos de pe chip si sa parem mai morali intr-un sens, caci nu ne place sa ne ascundem dupa deget.asa ca indiferent de acest lucru ea va exista fara ca noi sa putem schimba ceva.oh go on

| robert87 a răspuns:

Da sunt in totalitate de acord.De ce? Din mai multe puncte de vedere. Piata turismului ar exploda.Ar exista mult mai multa siguranta si iigiena atat cat si pentru client cat si pentru dama

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu asta ar putea incuraja tineretul, oricum de ce se injosesc fetele in halul asta?
si cum a zis si "iubitozaur" unele sunt fortate sa faca asta, daca s-ar legaliza asta ce ar insemna ca traficantii pot sa le ia si sa le duca prin fata politistilorstraight face oricum acum deja am intrat in subiectul"rapire"