| crizantema a întrebat:

Sunteti de acord cu legalizarea prostitutiei? De ce da/nu?

Răspuns Câştigător
| flower a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu legalizarea prostitutiei. Intr-adevar exista cu sau fara acord legal, insa a legalizarea acesteia reprezinta liber la desfrau!, iar acest fapt nu trebuie sa bucure pe nimeni, din contra! In loc sa se inaspreasca legile pentru cei care-si vand corpul pentru ca li se PARE cea mai usoara cale de a obtine bani, li se da verde spre ingroparea totala a oricarei forme de respect de sine, de respect fata de altii, de civilizatie.normal, de ce sa nu castige si oamenii de stat niste bani '' curati '' pe cai legale nu?! Si daca tot vor sa faca tampenia asta, macar sa-i duca capul sa creeze o zona, undeva la periferie, cu care sa te intersectezi numai daca asta cauti! Pfff...sincer, eu cred ca asta este cel mai mare act de ateism.cine este de acord cu asta inseamna ca nu crede in D-zeu...asta o sa devenim.inca o tara de ateisti. ceea ce este foarte foarte trist!

9 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Sunt de acord sa se legalizeze prostitutia poate asa mai castiga si statul un ban cinstit si se diminuiaza transmiterea bolilor sexuale.

| r8driver a răspuns:

Da sunt de acord si sti de ce?
1.nu ar mai fi atatea violuri.
2.omul mai an varsta ar vrea si el cu una mai tanara.
Unde sunt eu este legalizat si prostitutia si drogurile si mi se pare lumea alt fel, este alt respect!

| r8driver a răspuns:

Bravo @Lora.

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Nu.big grin
Nu`s de acord cu asta.no talking
Consider k e cea mai tampita idee.laughing

| spy2o a răspuns:

MA OPUN VEHEMENT! NU SUNT DE ACORD! E CEA MAI MARE PROSTIE! Pamarame oricum sunt pe toate drumurile, dar asta nu nu inseamna ca ar trebui sa se transforme intr-o afacere.Asta da super oferta:te duci la una si iti ia 1 milion pe ora, daca muncesti pe un salariu de 6 milioane, in juma' de zi l-ai tocat, da' vorba ceea e si omu' fericit. Ce daca in plus mai ia si vreo boala de asta incurabila, te-ai aranjat pe viata...Asta e o prostie, numai oamenii tampiti mai trec pe la bordel, astia care nu sunt in stare sa agate si ei o fata, acolo macar pentru o noapte.

| devilll a răspuns:

A raspuns lora in locul meuhappy

| den a răspuns:

Nu sunt. Fetele au 2 maini, 2 picioare sasi caute de munca cinstitwinking...nu sa stea pe centura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostitutia exista oricum, legalizata sau nu, exista.Barbatii nu sunt usa de biserica, deci...se vor duce, ma gandesc eu ca daca tot se duc la curve, cel putin sa existe locuri controlate, igienizate, cu acte in regula, este mult mai bine decat sa se ingramadeasca prin toti boschetii, dragalasii de ei...

| maryy_5814 a răspuns:

Nop-e cea mai proasta idee p care a propus-o cineva. Sa iti vinzi trupul riscand sa te imbolnavesti cand simplu ai putea sa faci o munca cinstita poate mai putin "banoasa" si avand DEMNITATEA p care orice prostituata nu o are, chiar daca o face din "motive intemeiate".