| antonmariana a întrebat:

Te ai putea indragosti de o voce

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da. Dar mai ales de ceea ce-mi transmite acea voce.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Este posibil. Mai ales in urma discutiilor pe internet si mai apoi la telefon.Dar cum se intampla des sa iti placa o persoana din discutii, chiar si vocea ei, la intalnirile fata in fata poti avea surprize neplacute, adica sa intalnesti cu totul alta persoana decat cea pe care ti-o imaginai, iar dezamagirea este foarte mare.

| Michiiiiiiiiii a răspuns:

Buna intrebare.
Sincer mi s-a intamplat.
Dar l-am uitat in 2-3 zile.
Nu-ti fa grija.
Trece.

| DeutzaMyky a răspuns:

Marturisesc ca da.M-am indragostit mai intai de un id de messenger...si apoi de o voce din telefon care s-a materializat in prima mea dragoste adevarata.o poveste de iubire inceputa cu o dragoste banala. dragostea unei voci telefonice.o poveste care a durat 2 ani si 8 luni dar o poveste foarte frumoasa de iubire

| IoanaMra a răspuns:

Da.chiar poti! Eu am patit'o iarna trecuta! Vorbeam pe orangechat cu un tip Seby, si dupa 2 luni de vorbit pe chat i'a cerut numarul si am vorbit. Prima data m-am indragostit de felul lui de a fi,de gandirea lui etc,apoi de vocea lui. Avea o voce joasa,calda si pur si simplu ma treceau fiori cand vorbea! sigh Au mai trecut cateva luni in care am tinut'o tot asa,pana in vara, cand a venit in orasul meu sa ne cunoastem si fata in fata. Statea rezemat de in bmv albastru cand am ajuns eu la locul intalnirii. Nu stiam ca el e, nu-l vazusem niciodata de cand vorbisem. Il sun sa'l intreb unde e.chiar in timp ce treceam pe langa el. Nu va puteti imagina ce am simtit cand a sunat telefonul si a raspuns obositul care statea rezemat de bmv. Il intreb unde e (socata) la care el imi spune:"Da, eu sunt! Iubi tau." Era un barbat la vreo...60 de ani, carunt, ah urat de tot x_x! Dar avea vocea unuia de 19 anisigh Vreau sa iti spun ca mi-a zis ca are 18 ani, nicidecum 60! Deci ai grija de cine te indragostesti, chiar daca te atrage vocea! Good luck! :*