| florina_9096 a întrebat:

Ti s-a intamplat vreodata car cineva sa isi bata joc de tine? cum te simti?
big grin

Răspuns Câştigător
| AndutzaAndu a răspuns:

Da, normal că şi-au bătut joc şi de mine mulţi. Păi, cum să mă simt, rănită în interior, mai ales dacă te gândeşti că e un/o prieten(ă) bun(ă) cel/cea care şi-a bătut joc de tine. Şi ce e amuzant [oarecum] e că în mare parte exact aceeaşi oameni care şi-au bătut joc de mine ajung la mine să-i ajut cu diferite chestii, şi eu, cum "debordez" de bunătate, îi ajut rolling eyes. Ironia sorţii, deşi cei care şi-au bătut joc de mine nu-i am la suflet deloc, tot ei ajung la mine să-i ajut...

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, normal ca nu e un sentiment placut, din pacate multe persoane isi bat joc de altii, insa de multe ori roata se intoarce. M-am simtit de multe ori umilita din cauza unor persoane care si-au batut joc, insa am stiut sa merg mai departe si cel mai dureros e atunci cand isi bate joc de tine o persoana in care ai incredere, pe care o iubesti si ramai asa dezamagita cand realizezi ca in cine ti-ai pus increderea, te-a facut sa suferi.Chiar si prietenul meu si-a bautut joc de sentimentele mele si asta nu voi uita niciodatasad, e trist dar merg mai departe, in viata sunt putine persoane care iti vor binele cu adevarat, e bine sa te feresti de cei care ti-au facut rau.Mereu vor exista persoane care sa incerce sa te intristeze dar mai exista din fericire si persoane care te iubesc neconditionat.

| Crisu a răspuns:

Da.Si prieteni si baiatul pe care il plac.Prietenii au platit cum meritau, iar tipul a fost recompensat cu aceeasi moneda.Despre cum m-am simtsit.dezamagita,insa am invatsat sa lupt si sa trec peste.Ala e momentul in care orgoliul creste in tine.

| Razvan a răspuns:

Da.Consider o ofensa personala grava faptul ca nu imi e apreciata munca.Ma ambitonez inzecit si tind sa muncesc pana la epuizarea fizica si mentala pentru a demonstra ca nu e asa.Asta e singura chestie care chiar ma poate dobori.Sa muncesc 6 luni la un proiect, si sa aud doar un "bunicel"straight face

| Elena1234456 a răspuns:

Mi s-a intamplat de multe ori, din fericire nu si in dragoste. Oricum sunt foarte sensibila si criticile ma afecteaza mult.Ma simt inutila, trista, simt ca viata nu are rost. E o perioada in care ma gasiti deprimata.

| Denisa a răspuns:

Normal! Profund atinsa. Pur si simplu..."fierb". Din fericire stiu sa platesc cu moneda dubla si asa ma asigur ca acele persoane nu o sa mai aiba curajul sau intentia de a-si bate joc de mine.

| Christina a răspuns:

Da, atat de un fost iubit cat si de niste prietenii. Desi nu le arat ca ma doare, in interiorul meu ma simt umilita, trista, distrusa, inutila. dar lor nu le arat chestia asta sa nu aiba satisfactia de a ma vedea doborata. prefer sa vorbeste doar cu prietenele mele despre asta si totul trece.

| TheMihutz a răspuns:

Ma excit.winking