| _pink a întrebat:

Tocmai te ai casatorit de 3 luni si gasesti un album de poze cu toate fostele iubite ale sotului tau. Ce faci? Il rogi sa faca ceva cu albumul sa il duc la tara, sa il arunce sau nu te deranjeaza. El iti spune ca nu poate renunta la album, e parte din viata lui. Dar sotia, nu e parte din viata lui? E trecut mai important ca prezentul si viitorul? Ce ati face? De ce ati tine asa de mult la niste amintiri? Ati fi deranjati? Ati fi gelosi?

Răspuns Câştigător
| madalina_8123 a răspuns:

Am vazut si la tatal meu un album cu poze ale fostelor lui prietene. Pe mama nu a deranjat-o nici o clipa si au o casnicie fericita care dureaza de 25 ani. Cred ca un exemplu mai bun nu se poate. Daca ai fi sigura pe tine nu te-ar incomoda niste poze care, intr-adevar, reprezinta o parte din viata sotului tau si nu ar trebui sa-i ceri sa scape de ele.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu as fi deloc deranjata si nici nu as face vreun tam-tam legat de asta. Sotul meu are intr-un album cateva poze cu fostele lui iubite (doua la numar). Le pastreaza acolo si cu asta basta, care ar fi problema? Doar nu poate sterge trecutul cu buretele. Eu stiu ca acum ma iubeste pe mine si ele sunt doar amintiri.

| monyk a răspuns:

Buna, draga...pe mine nu m-ar deranja deloc chestia asta, adica sunt doare simple amintiri, poate si eu daca as avea poze cu baieti din relatii precedente, desi nu as mai simti nimic pentru ei, le-as pastra pentru ca normal ca fac partea de viata mea, dar asta nu inseamna ca nu mi-as iubi partenerul... poate ca il iubesti prea mult si te deranjeaza dar trebuie sa intelegi ca e sotul tau acum si sta conteaza, niste simple poze nu au asa mare valoare dar totusi sujt amintiri, dar nu inseamna ca trebuie aruncate, gandes-te bine daca esti in situatia asta sa nu te certi cu el pentru asta nici nu ii cere sa renunte la poze pentru ca nu e frumos in plus ce rau pot face niste poze? Bine e normal ca nu iti convine ca are cu fostele dar totusi sunt fosteee iubite, asta trebuie sa stii.

| Alisa a răspuns:

La fel cum a spus si madalina.

tatal meu are un album cu fostele lui iubite, si pe mama nu a deranjat-o lucrul asta. si sunt casatoriti de 20 de ani love struck

nu ar trebui sa te deranjeze, pentru ca el pe tine te iubestewinking. acelea sunt doar niste amintiri.

lolita
| lolita a răspuns:

Nu m-ar deramja sa vad poze cu fostele lui iubite, si eu mai am poze pe undeva cu fostii chair dac nu mai simt nimic pentru persoanele resective. gandeste-te ca atata timp cat s-a decis sa-si petreaca resul vietii cu tine tu insemni totul pentru el si doar pe tine te iubeste altfel cred ca nu ar fi facut pasul daca nu ar fi fost sigur de relatia voastra.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu m-ar deranja deloc, in momentul cand a intervenit casatoria, inseamna ca stii sigur ca te iubeste si de aceia ai facut acest pas, A distruge, sau a fugi de trecut e ca si cum ai fugi de tine.Chiar daca in adancul inimii te deranjeaza, evita sa arati acest lucru, in timp sigur aceste poze vor dispare fara sa impui acest lucru, pentru ca viata isi are cursul ei si timpul ne schimba felul nostru de a fi.

| filipiak a răspuns:

Nu fi geloasa! Nu trebuie sa te deranjeze, e trecutul lui si cred ca si tu ai un asemenea trecut. Si spui ca "e trecutul mai important decat prezentul si viitoru?"?! Dar oare daca nu era "trecutul lui" cu albumul acela de poze, oare el era prezentul tau? sau tu erai prezentul si viitorul lui?

Gandeste-te inainte sa reactionezi.

El te-a ales pe tine, nu trecutul!

Un scurt exemplu: parintii mei sunt casatoriti de 27 de ani.De multe ori cand merg acasa, ne uitam pe album.Amandoi au INCA poze cu fostii "iubiti" din tinereti si chiar scrisori. Am pus ghilimele pentru ca in mometul cand au spus celebrul "DA" au stiut ca fiecare dintre ei au un singur iubit. Si culmea, nu exista gelozie!

Fii constienta ca te-a ales pe tine!

Peace,
Filipiak

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pervers mai e sotul astalaughing Sa nu spui ca are 365 de femei, si in fiecare zi se joaca cu cate una in baie singur rolling on the floor

| cevafin a răspuns:

Daca nu are cu viitoarele, eu zic ca e OK!