| Avadani_Alexandra_1996 a întrebat:

De ce dupa despartire baietii incearca sa le faca pe fostele iubite geloase? Le vor inapoi? ....Si de ce se simt ei deranjati daca incercam si noi sa ii facem gelosi?

6 răspunsuri:
| JoshuaNNN a răspuns:

Aoleo, daca te uiti pe TPU o sa vezi ca toate intrebarile de genul asta sunt puse de fete ( "cum sa imi fac fostul prieten gelos" ). Normal ca ne simtim deranjati cand incercati sa ne faceti gelosi, nu e ca si cand voua v-ar conveni, nu?

| Avadani_Alexandra_1996 explică (pentru JoshuaNNN):

Nu, dar voi de ce incercati sa ne face-ti geloase? Nu va ganditi ca nici noua nu ne place? Si na, cand esti provocat, raspunzi la provocari, nu?

| JoshuaNNN a răspuns (pentru Avadani_Alexandra_1996):

Sau le ignori, cica cel destept cedeaza primul parca? Oricum, cine ti-a zis tie ca baietii au inceput sa incerce sa va faca geloase, ca fetele doar raspund la provocari?
La prima intrebare nu pot sa raspund, eu n-am facut niciodata asa si nici nu o sa fac, de ce fac restul baietilor asa nu ma intereseaza.

| Cosmin1I a răspuns:

Acum depinde si de baiat. unii incearca sa te faca geloasa si sa iti arate ca nu esti singura care ii poate iubii. Daca ignori ceea ce face atunci totul se intoarce impotriva lor si tot ei se simt naspa ...Si dupa cum am zis Unii se simt deranjati ca ei sunt asa zisii barbati/masculi etc etc si alte prostii si doar ei au voie sa faca asta..ironic vorbindtongue

| Frumusika3 a răspuns:

Da, vor sa te faca geloasa si alte chestii spernad ca tu sa te intorci sa ii implorii sa fiti din nou impreuna. Sunt super rai!

| Amidamaru141 a răspuns:

Nu de fapt ei incearca sa para neafectati cand de fapt sunt, si incearca sa le faca pe fostele iubite geloase ca sa se simta ei mai fericiti, iar dac incerci sa ii faci pe ei gelosi se vor simti ofensati, ba mai mult chiar dezamagiti, in concluzie pe baieti nu incerci sa ii faci gelosi, daca vrei ii faci sigur gelosi