| hubabuba_7197 a întrebat:

Tpu.am 14 ani si eu nu am avut niciun iubit pana acum si nici nu m-am sarutat credeti ca este vreo problema?sad
eu ma gandesc ca da pentru ca atunci cand o sa ma sarut prima data cu cineva imi este frica sa nu se duca sa spuna ca nu am sarutat bine si alte chestiisad astept si parerile voastre
fundita si voturi

14 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Am vazut tipe de peste 18 ani in situatia ta, si sunt bine sanatoase. Am vazut si tipe care au avut relatii serioase si tot sarutau cu stangacie. N-ai de ce te teme, cand va veni vremea o sa stii ce sa faci, ca toata lumea. La 14 ani e oricum prea devreme pentru un iubit, poate doar un coleg simpatic cu care sa te plimbi de mana.

| BlueBird a răspuns:

Ai rabdare.Va veni ziua aia si pentru tine. Dar trebuie sa ai rabdare happy. Nu trebuie sa iti fie frica niciodata pentru asa ceva happy.

| CandyES a răspuns:

Ce? nici sa nu te gandesti la asta nu este nicio problemawinking, daca o sa te saruti pentru prima data o so facu cu persoana iubita si acea chiar nu cred ca va face ceea ce ai mentionat tu mai suswinking. Este foarte bine ca nu ai avut iubit, iubiti de cele mai multe ori ne fac sa suferim, sa facem orice pentru ei si dupa aia sa picam de proaste, iar noi chiar am face orice pentru ei, daca ii iubim! La varsta ta majoritatea fetelor au influente din toate partiile sa-si inceapa viata sexualawinking, fii tu mai destepata o sa ai iubit chiar daca mai devreme sau mai tarziu, cand o sa fii tu pregatita happy.

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Fara frica! Vrei sa stii un secret? In momentul in care sarutam pe cineva pentru prima oara la inceput zicem ca habar nu avem cum,dar in momentul acela stii exact ce ai de facut. E o senzatie de deja`vu o sa te simti de parca ai mai facut asa ceva, chiar daca nu e asa. Uite, daca ti`e frica ca acel baiat o sa spuna ceva nu ii spune ca nu ai mai facut asa ceva. O s ate descurci! Intr`un fel e normal.Bafta!:*:*

| Balmung a răspuns:

Nu exista o varsta perfecta sau ideala pentru a avea o prieten sau sa saruta pe cineva. Trebuie doar sa existe acea alchimie(potrivire) intre voi. Sa stii ca primul sarut va fi cel mai special.Nu o sa-l uiti niciodata.Vor urma foarte multe dar nu se vor putea compara cu primul.Nu e nici o problema ca nu ai avut nici un prieten pana acum. Exista cineva special pentru tine. Te asteapta dupa colt.Cand va fi momentul il vei intalni.Probabil cti se pregateste o persoana deosebita pe care chiar o vei iubi, si nu va exista nici un interes intre voi. La 14 ani chiar nu este indicat sa ai prieten tocmai din cauza fragilitatii pishicului. Nu vei suporta usor despartirile la varsta asta. Relatiile sunt de scurta durata si se schimba foarte des. E mai bine asa. Peste vreo 2 ani ar fi ideal sa ai prieten. Atunci vei fi destul de matura si pregatita sa te confrunti cu probleme de cuplu. Succes:*! Ai incredere in tine. P.S. Cand vei avea primul sarut inchide ochii! Va spori senzatia magica.

| Spinoasa a răspuns:

Eu la 15 ani am avut primul prieten, si primul sarut tot cu el a fost...eram complet pe langa subiect nici nu ma asteptam:d dupa 2 zile nu am mai iesit din casa de rusine sa nu ma int cu el.Acum avem 2 ani impreuna si ne iubim foarte mult.Deci fara grijihappy

| candygirl a răspuns:

Stai linistita oh go on. eu la 14 ani jumate am avut primul prietenhee hee. si daca e un baiat de treaba, o sa inteleaga daca ii spui ca nu ai mai sarutat niciun baiat si o sa te invete el tongue. nu-ti mai fa atatea griji >big grin

| heavenn a răspuns:

La momentul potrivit o sa ai parte de primul sarut. Nu iti fa tot felul de ganduri. O sa vina de la sine daca te lasi dusa de valhappy.

| TpuFanNrUNU a răspuns:

Nu ai de ce ma sa iti fie frica oh go on. Stai calma o sa vina si randul tau pana la urma si asculta la mine ce iti zic totul vine de la sine! Nu face ca noi sa iti fie frica ca nu stii sau ca o sa te faci de ras! Nu e adevarat...toti trecem prin asta si ai sa vezi ca totul vine de la sine nici nu trebuie sa iti faci griji big grin

| afly21 a răspuns:

Nu ai cumva capacitate?laughing

| AsMuTT a răspuns:

Buna si eu am 14 ani si nici eu nu am sarutat nici odata daca vrei sa vorbim sau sa avem o conversatie uite id meu de mess bod.mafiotulwinking

| nykoletha1313 a răspuns:

Primul meu iubit l-am avut la 10 ani jumate nu m-am srutat k el deloc k el ca era timid dra ma rog eu acum 1m 13 ani si nu stiu sa sarut si pana acum am avut doar un iubit orkun nu ati fae grij va veni si ziua in care vei avea un iubit

| freestylexx a răspuns:

rolling on the floor)))) doamneeee n-ai avut gagik niciodata?:O ce oameni laughing se mai nasc, cum drk ma? eu la 11 ani eram expert in gagici si imi luam limba in gura cu ele mereu si tu niciodata un gagik? daca essti din buc lasa-mi id pe privatwinking mersi

| hubabuba_7197 explică:

@freestylexx eu nu sunt ca toate curvele sa ma inaintinda toti baietii pe toate santurile si ce daca nu am fost cu nimeni?raised eyebrows e mult mai bine eu am decentsa mea de fata.si oricum mi se pare ca si acum sunt mica pentru baieti...si da sunt din buc