| Stephh a întrebat:

TPU,sunt intr-o relaţie la distanţă de 1 an,distanţa e destul de mare, eu stau în Constanţa şi el în Oradea.Nu-i asta problema, ne descurcăm cum putem. Faza e că în vară ne întâlnim pentru prima oară şi mă simt ciudat.Adică noi n-am vorbit niciodată la telefon :/ suntem foarte ruşinoşi,dar ne-am văzut reciproc,vorbim prin mesaje,pe facebook,oriunde apucăm şi sincer chiar s-a format o relaţie frumoasă.Însă,eu sunt foarte geloasă şi sensibilă,şi el e. Numai că,acum câteva zile,eu am contul lui de facebook şi invers, avea nişte conversaţii cu cea mai bună prietenă a lui mai ....meh.Adică m-au deranjat, am plâns.Plâng foarte mult când sunt geloasă.Iar când el este gelos,face foarte rău,niciodată nu-i zic când plâng nu vreau să-l bag în ceaţă,mi-a spus că şi-au promis unul altuia că nu se vor îndrăgosti. Ziceţi şi voi, o promisiune poate decide dragostea?straight face Nu! Am foarte mare încredere în el dar totuşi îmi e frică.....nu vreau să-l pierd.Însă mereu mă gândesc că ea e mai bună,când el e gelos mă face să cred că n-are deloc încredere în mine.Uneori e mai rece,alteori foarte romantic şi nu ştiu ce să fac. Ajutaţi-mă, ce să cred.
Fundă

8 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Relatie la distanta si in vara va intalniti PRIMA oara? ce dracu relatie ai cu cineva pe care nu l-ai vazut niciodata? ce lamentabil rolling on the floor. relatie pe fb, extraordinar. nu ati vorbit la telefon, dar aveti o relatie. ce relatie visezi ma? ce ai tu este un pateticism, nu o relatie. esti geloasa pe un tip cu care ai o relatie pseudo-virtuala? vaaaai. ai depasit orice limita de pateticism. lasa labarelile pe internet, vrei o relatie, te duci si prospectezi piata fizica, nu lumea virtuala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il iubesti fara sa il fi vazut? plangi din orice?

esti victima perfecta pentru un obsedat de pe net, naiva, credula si fara sa gandesti prea mult

| neutrino a răspuns:

Daca ea este mai aproape de el, atunci cu siguranta ca este mai buna decat tine, deci ai toate motivele sa plangi. Asa este in dragoste! Totusi sunt curios sa ne spui ce sperante ai tu de la aceasta frumoasa si unica relatie de dragoste.

| Stephh explică (pentru neutrino):

Este tot o prietene la distanţă între ei

| sofisis a răspuns:

Ok. Sa incepem cu inceputul. Tu nu ai nici o relatie cu el. Voi sunteti acum intr-o iluzie a dragostei si nimic bun nu prea poate sa iasa din asta.
Daca tu totusi nu vrei sa renunti la aceasta "relatie", nu mai fi geloasa. Nu il mai controla, nu ii mai citi mesajele, nu il mai intreba de nimic. Asteapta sa vina vara, sa va vedeti ..si atunci se va decide ce si cum.
Fata aia nu are cum sa fie prietena lui cea mai buna. Este si cu ea cum e si cu tine. Daca era prietena lui cea mai buna : 1. stia de tine si incerca sa se imprieteneasca cu tine, 2. nu era la distanta de el, 3. nu isi promiteau chestiile pe care si le promit. Deci el are practic 2 relatii. Una cu tine, una cu ea. Probabil dupa ce o sa va vedeti o sa se decida cu care din voi vrea sa mearga mai departe. Asta daca nu vrea sa continue la dublu.
Nu te mai consuma ca nu ai nici pentru cine, nici de ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ai o relatie la distanta, increderea e foarte, foarte importanta. Fara ea, totul se va narui.
Incearca sa NU mai citesti conversatiile cu ea, sa NU mai gandesti negativ. Daca de-a lungul acestui an ti-a dovedit ca are sentimente sincere pentru tine, respecta-l.

Si, inca ceva: daca va este rusine sa vorbiti la telefon, cum va veti vedea?

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Te complici.Relatiile la distanta nu tin.Nu in ziua de azi, nu la varsta voastra.
Cauta pe cineva mai pe aproape.

| P1Madalin a răspuns:

Nu te speria... depinde si ce conversatiii erau acolo... deci stai linistita ca daca te iubeste nu te va insela.