| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa imi vina menstruatia pe 25 martie. ce as putea sa fac sa o intarzii sau sa imi vina mai devreme. cum as putea face asta? ma poate ajuta cineva?

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Proastă idee.

| Corina a răspuns:

Nu stiu ce ar putea sa te determine sa-ti doresti intarzierea sau venirea mai devreme a menstuatiei. Ce eveniment asa de important are loc pe 25 martie, de vrei sa-ti dereglezi ciclul? Dar daca chiar iti doresti, poti incerca sa faci niste bai putin mai fierbinti (dar nu exagerate, pentru a nu-ti provoca o hemoragie), decat de obicei, cu o saptamana inainte de 25.

| ShineMe a răspuns:

Nu mai bagati de seama intrebarile acestea.Acest anonim nu are ce face si pune intrebari aiurea.Cand e fata, cand e baiat, cand are 20-30 ani cand are 13-14 nici el nu stie. E un copil care nu are ce sa faca.Si pune intrebari aiurea...

| carmin a răspuns:

''Doamne mare ti-e gradina''. Nu ai cum sa faci ca sa iti vina ciclul menstrual mai devreme. decat daca esti racita sau ai o dereglare hormonala, atunci se poate intampla sa iti vina mai devreme sau mai tarziu. Ce se intampla pe 25, de iti doresti sa nu iti mai vina menstruatia?

| LuLy_5981 a răspuns:

Iei Orgametril daca vrei sa iti intarzie, se gaseste in farmacii si nu necesita reteta. Oricum, nu-ti recomand sa iti intarzii ciclul mai mult de 7 zile pentru ca, in cel mai bun caz, vei avea parte doar de o dereglare hormonala... dar se pot intampla si chestii mai grave. Bafta. happy

| DexTer a răspuns:

Asteapta zapada ...ca pa vreme rea nu se circula

| steff_5116 a răspuns:

Nu este dupa tine. nu iti vine daca vrei tu sau nu. straight face
god bless you.