| ButterrFlyLovee a întrebat:

Trece se uita din departare la mine foarte intens, iar cand trece prin fata mea sau ma uit eu la el se uita in alta parte. Sa ii placa de mine si e timid? Sau nu-i place deloc?straight face FUNDA pentru cel mai concret raspuns.

Răspuns Câştigător
| dincolodevise a răspuns:

Atunci cand placi o persoana.o privesti,nu? da, chiar foarte mult. timiditatea isi spune cuvantul deoarece cand te are prin preajma nu te priveste, dar cand nu esti asa atenta e numai cu ochii pe tine.clar ca te place.

5 răspunsuri:
| AdelixA a răspuns:

Sincer ii o metoda mai expirata de,,atragere,, de ati captiva atentia te simti privita si stanjenita. Ochii oglinda sufletului.Uita-te in iei sa vezi daca,,sclipeste,,ceva. Daca iti place de el, ce reiese din observatiile tale, intra in vorba cu el. Daca nu fa-i o faza clasica de,, Am ceva pe fata?'',, Nu ti-a luat maicata TV?''

| Hitch a răspuns:

Ii place de tine si e TIMID! Desi probabil stie ca el trebuie sa faca primul pas, NU STIE CUM s-a te abordeze si ce sa-ti spuna! Nu vrea sa riste un refuz si de aceea se mulltumeste cu putin (pentru moment). E posibil sa-si gaseasca curajul sa faca pasul asta sau nu.
Daca ai avea TU INITIATIVA de al aborda l-ai ajuta mult!

| yvren a răspuns:

Pai.daca nu i-ar placea de tine nu s-ar uita deloc. daca se uita numai cand e la departare inseamna ca te place si ii este rusine sa te priveasca cand este aproape de tine de frica sa nu observi.

| vianya a răspuns:

Privirea intensa spune ca i-ar place, dar ar vrea sa fie cucerit si nu sa cucereasca, daca era vorba de timiditate era imposibil sa iti dai seama de privirile intense, genul timid priveste furis si nu evidentwinking

| Solotu a răspuns:

Am trecut printr-o situatie ca a ta. Se uita la mine intens si cand era cu prietenii lui se facea ca nu ma vede.stii cum e, i-am lasat like-uri pe facebook, i-am dat add in lista de messenger dar totusi nu am avut curajul sa vorbesc cu el. Dupa putin timp si-a gasit prietena si gata...nu ma mai privea.ce era sa fac? daca tu crezi ca merita incearca sa iei legatura cu el pana nu e prea tarziu!(sper ca tu sa ai noroc).