| ALEXANDRA1356 a întrebat:

Tu ai sta cu un baiat care desi te iubeste ( cel putin asa spune, ca esti sigura pe care a iubit-o cu adevarat ), care are lacrimi in ochi si iti spune ca te iubeste cand va certati, dar care te jigneste, care te ameninta ca te va bate. eventual ridica si mana la tine, care te injura, care este extrem de gelos ( verificandu-ti toate apelurile, mesajele, arhivele. si spunandu-ti ca ai sters multe dintre ele, chiar daca tu stii ca nu este asa. ).
Ai sta cu un asemeni baiat, pe care il iubesti, dar este extrem de gelos. care vrea toata atentia ta, numai pentru el, care este gelos si pe prietenele tale, chiar daca i-ai oferit virginitatea?
Ai sta cu un asemeni baiat, chiar daca dormiti in acelasi pat de o luna de zile, si mereu este prea obosit pentru tine? Care daca adoarme, si tu ii atingi parul de pe fata. din cap. iar el se gadila, si se trezeste luandu-te la injurat si amentintandu-te ca daca nu incerezi iti da si una?
Sincer, il iubesc, tin la el mult. Dar m-am saturat de toate aceste scene ale lui. chiar nu stiu ce sa mai fac... Si eu sunt geloasa, dar prea exagereaza. Si ma deranjeaza atitudinea sa inainte de culcare, pentru ca mereu este mult prea obosit, incat nici nu mai are timp de mine seara...
Daca ii spun ca lucrurile intre noi nu mai merg, incepe sa-mi spuna ca-s o mincicioasa, ca mi-am batut joc de el, ca mi-am gasit pe altul etc. El niciodata nu a crezut in lacrimile mele...

16 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vrei un raspuns lung sau un "nu" este suficient?
Gandeste-te la copiii vostri, ti-ar place sa-i cresti intr-o asemenea familie? Sau sa aiba un tata intelegator si iubitor, care sa-i ajute si sa fie prietenul, nu zgripturoiul lor? Copiii obisnuiti se tem de monstrul de sub pat, copiii tai se vor teme de monstrul care deschide usa daca cumva plang in somn.

| IloveME a răspuns:

Pf aiurea relatia ta! te inteleg perfect,am trecut printr-o latie asemanatoare,sincer nu meriti sa stai langa asemenea persoana ( eu m-am trezit prea tarziu,sper ca macar tu s-o faci la timp!),azi ridica mana la tine,te ameninta,dar oare atunci cand trec ani si devine monotonia,cand iubirea nu inseamna doar fluturasi ci decizii importante,cand greutatiile si problemele vietii apar,el ce va face? poate atunci chiar isi va indeplini amenintarile,te va bate si te va face sa suferi cum preabine stim ca nu.
Da-i o lectie! vorbeste sincer cu el si spune-i ca vrei schimbari majore in relatia voastra,spune-i ce te deranjeaza la el,la fel poate s-o faca si el,nimeni nu este perfect, spune-i ce astepti de la relatia asta si cum vrei sa fie viitorul tau cu acesta, daca te intelege mai incearca, daca nu pleaca! cred ca o astfel de persoana nu merita iubirea si suferinta ta! oricum va sta si se va gandi, va face o analiza la ceea ce a gresit si daca intr-adevar te iubeste va veni isi va cere scuze si se va schimba!
Mult succes iti doresc!

| Mădă0611 a răspuns:

Nu, nu si nu. Asta nu e iubire, e ceva, nu stiu, obisnuinta, frica de singuratate sau chiar singuratate. Lasa-l inainte sa patesti ceva peste care sa nu poti trece usor, sau sa nu poti trece deloc.

| Dariusuu a răspuns:

Cum te poate iubii cand te ameninta, te jigneste si e extrem de posesiv. Se gandeste doar la el, chiar nu inteleg de ce m-ai stai cu el.

Nu te merita draga mea, ia atitudine pana nu e prea tarziu.

Ai grija de tine. Te pup.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Iubirea adevărată înseamnă mai mult decât semtimentele din inimă. Când iubeşti pe cineva ai încredere în el/ea, te gândeşti la binele celuilalt, încerci să ţii cont de necesităţile şi dorinţele lui/ei.
Cred că cel mai important lucru care trebuie să-l faci este să te asiguri că el te iubeşte cu adevărat. Cele bune!

| Morrígu a răspuns:

Mhm, îmi aminteşte de o persoană, dragă mie, încă. Gelozia este o boală, şi eu sunt, extrem de geloasă! Cu înjuratul, te înjură când este nervos, nu? Poate aşa se descarcă el, înjurând însă până la violenţă. un tip care dă într-o fată e de-adreptul încuiat la minte. Arată-i că îl iubeşti ..sau spune-i lucrurile astea chiar lui. Până la urmă nu te poate ţine forţat, Cred. Key bye! succes

| MaDeclarFan a răspuns:

Daca te deranjeaza comportamentul, nu mai sta cu el.Pur si simplu ii spui ceea ce simti si pleci.Eu una asa as face, nu as sta o clipa pe ganduri.Pe tine ar trebui sa te divinizeze, nu sa te considere unul din prietenii lui.Te santajeaza cand iti spune ca ti-ai batut joc de el si ar trebui sa-i spui ca el face asta prin comportamentul de zi de zi

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.

Draga, ia da-i JET.
Va fi destul de greu, dar poti.
Tu ce esti in povestea asta? O victima sau o femeie adevarata?
Poate ca il iubesti, insa el merita sa-ti faci viitor si familie cu el?
Te-am tzucat si vezi ce faci cu tine.

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Nu merita. Daca te-ar iubi cu adevarat asa cum spune, i-ar pasa mult mai mult de tine, adica nu mi se pare normal sa spui cuiva ca il iubesti cu adevarat iar apoi sa-l iei la injuraturi. Are in el o vrajeala de 2 bani.
Nu te merita, te trataeaza ca pe jucaria lui, cand are chef de tine te iubeste pana la cer si inapoi, iar cand e obosit sau pur si simplu nu are chef te ia la injuraturi, asta nu e iubire.
So... eu zic ca nu te merita, dar acum tu faci ce crezi ca e bine, e decizia tawinking

| mada1820 a răspuns:

Indiferent de cat de mult l-ai iubi nu se merita sa accepti asemenea magari la un baiat.Este in primul rand lipsa de respect fata de tine iar in al doilea rand da dovada de neincredere.Cu un asemenea om o sa duci o viata de calvar.

Răspuns utilizator avertizat
| MiaAtasiei a răspuns:

Nu se merita sa traiesti asemenea clipe oribile in ciuda celor super.te sfatuiesc sa rupi leg dintre voi pentru ca nu iubesti o persoana daca o jignesti

| Mony_Nelly_1995 a răspuns:

Nu te merita.

| Alex8595 a răspuns:

Sincer eu in locul tau nu as mai sta cu el... NU TE MERITA

| gebilxkl213 a răspuns:

Mai bine zic sa-l lasi in pace. oh go on chiar nu te merita deloc... sau poate vrea numai sa te foloseasca. mai bine zic sa pui.(punct) relatiei sad.

| 15cineva a răspuns:

Nici un baiat nu merita, mai ales la un astfel de comportament