| anonim_4396 a întrebat:

Tu ca baiat ai mai fi cu o fata care nu mai este virgina? ce parere ai? o poti iubi cu adevarat chiar asa cum e ea?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea, se casatoresc barbati liberi cu femei care au copii din alte casatorii si se adora si sunt fericiti!
Nu-i posibil sa ajunga un himen, piedica in calea dragostei!
Toti am fi nefericiti!

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dar ce are? Se defectează cumva? Dacă nu mai e virgină, nu e tot ea? Se schimbă peste noapte? De unde aceste concepții total greșite?
Iubești persoana, nu "nevinovăția" ei. Nu e o jucărie de unică folosință, e un Om. Maturizează-te!

Cine își pune astfel de întrebări, nu iubește cu adevărat. Altfel nu-mi explic cum poți să te debarasezi de cineva, la care pretinzi că ții, doar pentru că a mai fost cu cineva înaintea ta. Trecutul e trecut. Scuză că îți spun, dar este foarte imatur și aberant ceea ce "aud".

P.S. Nu sunt un el, dar n-am avut cum să nu-ți răspund. Acel "chiar așa cum e ea" prea n-avea ce să caute aici.

| Dav7id a răspuns:

Formalitatile de demult s-au dus.adica legea aia prapadita:Imi iau o femeie virgina, ia-ti si-asteapt-o cinspe mii de ani, doar sa o ia de la gradinita.Virgina sau nu femeia ramane femeie, indiferent de parerea ta, nu o accepti tu vine altul si o ia.Mai marginalizate sunt cele care au deficite gen nu pot vedea, nu pot auzi...asta e un chin,sa nu-ti vezi persoana de langa tine si sa nu o auzi niciodata cand iti spune te iubesc si ei probabil n-ar tine cont ca nu spun adevarul atat cat spun ceva ce hraneste si ajuta sa uiti defectele,ar fi acelasi lucru si la baieti, de ei mai greu sa gaseasca pe cineva care sa zica te iubesc, fara sa se uite la portofel vreunul. happy.Ce vreau sa zic e ca sunt lucruri mai importante decat virginitatea.Salut.

| Marynna a răspuns:

Eu sunt fata, insa voi incerca sa privesc din perspectiva unui baiat.Stiu ca ei zic ca nu conteaza ca e virgina sau nu, insa pentru ei chiar conteaza[datorita orgoliului mai mult]. Insa daca as iubi fata respectiva cred ca as putea trece peste acest amanunt happy

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Normal ca as fi cu ea. oricum n-am de unde sa stiu de la inceput, cand sunt cu o fata sunt pentru ca ma inteleg cu ea si pentru ca-mi place cum arata nu pentru virginitate, ca nu-s un obsedat.

| Oana65 a răspuns:

Eu,sincer daca o iubesc cu adevarat n-as lasa nimic sa ma impiedice, funda?

| claudiuflorin a răspuns:

Sustinerea mea e... o fata,o femeie virgina inseamna ca este curat,curata la minte trup si suflet. In viata asta nu conteaza sexul,dragoste. Daca faci asta sex dragoste inebunesti psihic si fizic nu mai esti acelasi om. Te spurci,te injosesti,necurat. Altfel e prin casatorii. Ei bine,in viata... e mai bine sa ramai curat linistit, fericit virgin,sanatate. Nu trebuia sa se inmulteasca oamenii asa prin trup,ceva dezgustator. trebuia altfel spiritual cu un aer care il respiri lasat de Dumnezeu prin duhul sfant,coborand in trup daca n-am fi pacatuit,pacatul stramosesc. Cum sa fie posibil. sa fie adevarat? o fata,femeie draguta,un baiat barbat sa se reproduca penis spermatozoizi. Femeia trebuia sa fie lasata pe pamant la manastire sau bibelou a fie. Trebuie sa ne uitam la femeia frumoasa ca intr-o oglinda sa admiram sa iubim sa ne iubeasca,nu nu mai asta,si sa vorbim normal sa traim. Dar nu pe cale trupeasca. Nu pot sa inteleg,nu pot sa cred cum e posibil sa fi dat demult,sa bagi penisul intr-o femeie? ce inseamna asta sa bagi,penisul intr-o femeie? Nu e ceva urat asta? Injositor scarbos,nefiresc. Femeia e frumoasa,printr-o alta frumusete nu cea trupeasca,sufleteste si trupeste.Ea trebuie sa fie lasata libera sa nu inceapa viata trupeasca,sa inchida asta sa nege sa uite. Sa traiasca in frumos fericit si iubire. Pe langa asta,barbatul. trebuia sa fie lasat pe pamant sa munceasca sa traiasca si el cuminte frumos si sa se uita la femeie sa-i spuna cuvinte frumoase sa vorbeasca cu ea,sa traiasca altfel,sa o admire sa o iubeasca dar nu trupeste sa bagi penisul in ea,nu pot sa cred asta,sa traiasca sa se rasfete sa iubeasca in vorbe fapte dar si iubirea aceea curata. Sa traiasca in credinta. Atunci toata viata ai sa fii fericit iubit si sa ne ajutam unii pe altii,si sa ne uitam la o femeie ca la un obiect vorbiind stintific vreau sa zic, dar nu prin asta, ea e o finta femeia.

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Din parerea mea de baiat spun ca:Care e problema daca fata nu mai e virgina? Sunt de unica folosinta sau ce? Da, as fi cu o fata care nu mai este virgina(din partea mea poate sa si-o fi tras-o cu 15 inainte).Nu conteaza atat de mult precum caracterul fetei.Numai bine!

| gogupantof a răspuns:

Ce relevanta are asta, daca este sau nu virgina? Mi se pare un aspect atat de neimportant ca nici nu merita luat in seama cu atat mai mult sa reprezinte un factor important de decizie pentru a mai fi sau nu cu tipa respectiva. Doar daca esti sarit de pe fix sau islamist cred ca te-ar putea deranja lucrul asta.

| AlecuUu a răspuns:

Dragostea conteaza nu ca nu mai e virgina sau din astea