| Boicu_Daniela_1990 a întrebat:

Un an nou și fericit la toți. Am și eu o problemă dacă ați putea să mă ajutați? Mi-a întârziat menstruația 3 zile.Am avut toată luna lui decembrie contacte sexuale neprotejate. Trebuia să îmi vină pe 3 ianuarie menstruația, ultima menstruație am avut-o pe 9 decembrie. Mie imi vine la 25 / 26 zile regulat. In a 2 zi de întârziere am făcut un test de sarcină acasă dupămasă și a ești negativ. Am mai făcut un test a 3 zi de dimineață la prima oră și la fel a ieșit negativ. După câte zile de la întârzierea menstruației poți face un test să fiu sigură? Și este posibil să fiu gravidă și să fie rezultatul greșit? Mentionez ca amândouă teste au fost destul de bune, adică mai scumpe.

19 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

La 21 de zile de la ultimul act sexual poti face un test xare iti va indica daca esti sau nu gravida.

| Andreeush a răspuns:

Testele nu sunt sigure 100%.
Ai zis ca ai avut contacte sexuale neprotejate toata luna decembrie. Exista risc mare sa fii insarcinata.
Mergi la un ginecolog.

| Boicu_Daniela_1990 explică (pentru Andreeush):

Am intrat in a 4 zi de întârziere. Crezi că se va vedea la ginecologie sarcina? Sau să mai aștept încă 2 zile și să fac iar un test?

| Horus35 a răspuns (pentru Andreeush):

Din câte am înțeles, își dorește un copil.

| Boicu_Daniela_1990 explică (pentru Horus35):

Așa este îmi doresc enorm de mult un copil...să de-a Dumnezeu.

| Andreeush a răspuns (pentru Boicu_Daniela_1990):

Mai asteapta cateva zile pana sa faci alt test.

| Andreeush a răspuns (pentru Horus35):

La cum a povestit a lasat impresia ca ii este frica ca a ramas insarcinata.

| Toteu78 a răspuns (pentru Boicu_Daniela_1990):

Ar trebui interzise prin lege persoanelor ca tine să se reproducă. Ai un servici? Un soț? O casă? O stabilitate financiară ca să i dai ceva copilului ăla? Crezi că e o jucăriei? Il ai pe viață o data ce l ai facut! Știi cit costă pe lună un copil? Cam 300 euro. Dupa xe incepe școala ajungi la 500. Cu facultatea la 1000. Inainte da a deschide picioarele ar trebui să folosiți un alt organ: se numește creier, asta bineînțeles dacă il aveti!

| Boicu_Daniela_1990 explică (pentru Toteu78):

Frumos ajutor. Stați liniștit/ă măcar să gândească și să aibă toate femeile din lume posibilitate mea. Și soţ și serviciu și casă am...

| Horus35 a răspuns (pentru Toteu78):

Really?

| dfsugiopdfiudygh a răspuns (pentru Toteu78):

Și care e problema ta cu ce vrea să facă femeia? Îi crești tu copiii?

| Toteu78 a răspuns (pentru dfsugiopdfiudygh):

Da tu cine dracu esti? Avocatul ei sau doar vreun alt băgător de seamă?

| dfsugiopdfiudygh a răspuns (pentru Toteu78):

Măi, ***, da tu cine ești? Ori ajuți omul cu un răspuns, ori îți păstrezi comentariile de prost gust pentru tine.

| Toteu78 a răspuns (pentru dfsugiopdfiudygh):

Am înțeles. Băgător de seamă

| dfsugiopdfiudygh a răspuns (pentru Toteu78):

Nu stau să-mi bat capul cu toți proștii care nu știu decât să judece pe alții.

| Boicu_Daniela_1990 explică (pentru dfsugiopdfiudygh):

Și a trecut atâta timp am zis să împărtășesc Cu voi experiența mea.pe scurt Îmi doream foarte mult un copil încercări fără rezultat și multe lacrimi. nimeni nu mă ajuta să-mi explice de ce nu pot rămâne însărcinată nici doctori ginecologi. Am căutat singură pe internet răspunsul pentru că dorința era mare. În fine problemele Cu trompele și a trebuit tăiate ambele. Asta înseamnă imposibil să mai rămână gravidă natural.Am făcut operația. și rămâneam gravidă doar inseminare artificială mulți bani dar nu mai contează acum Am reușit din a doua încercare Am o fetiță de 2 ani sunt tare fericită și mulțumesc lui Dumnezeu că a fost lângă mine

| Horus35 a răspuns:

Se poate face un test de sarcina care are șanse mari să arate rezultatul corect la 7 zile de la întârzierea menstruației in cazul in care ai un ciclu menstrual regulat. Testele pe care le-ai făcut sunt neconcludente și reprezintă bani aruncați pe fereastră.

| Toteu78 a răspuns:

Ahh... Sau uitam! După ce naști iti rămâne oricum posibilitatea de a scrie aici o intrebare:" Ajutor TPU, am nascuuut! Ce să fac acumaaaa?!? Va rog ajutati mă!"

| Boicu_Daniela_1990 explică:

Azi mi-a venit menstruația. Nu sunt însărcinată.