| Foarfeca a întrebat:

Un baiat mi-a dat un mesaj cum ca tine la mine...chetsii d-astea si ca poate ar trebui sa incepem o relatie. De urat nu e urat.dar nu stiu.pur si simplu nu stiu ce e dar nu ma simt chiar asa atrasa de el. Sunt convinsa ca s-ar purta frumos cu mine dar e putin cam penibil adica a avut niste escapade de comportament in trecut..si cred ca ar cam rade toti de mine. Faza e ca ma place de 2 ani.si ma simt cam prost ca tot mi-a dat mesaje d-astea si cam stiu cum e sa fii in locul lui...

Răspuns Câştigător
| doc69 a răspuns:

Nu esti mama ranitilor si sufletul se daruieste nu se vinde sau cumpara.nu simit stai in banca ta, altfel iese nasol pentru cel putin unul din doi.pe de alta parte chestia cu mseajele e dua.e important si o sa vezi cand cineva simte vine inn fata ta ii citesti in ochi ii simit emotiiile si atunci stii ce simti si tu.bafta

8 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Incercarea moarte n-are!
Poti sa incerci, daca spui ca si tu simti ceva pentru el,, daca iese ceva bine de bine, daca nu iar bine!

| mona a răspuns:

Daca nu vrei sa-i dai o sansa atunci spune-i adevarul.

| neutrino a răspuns:

Daca era baiat, iti spunea in fata ceea ce doreste. Felul acesta de a se ascunde in spatele calculatoruli sau a telefonului este caracteristic copiilor pe care nu-i duce prea mult mintea. Nici tu nu stai mai bine atata timp cat iti pui intrebarea daca este sau nu bine sa accepti o relatie cu un baiat care nu-ti este drag. Asa ca va asemanati destul de mult, conditie minima pentru a incepe o relatie.

| Foarfeca explică (pentru neutrino):

Se pare ca tu nu ai inteles..eu ma refeream cum sa il refuz intr-un mod dragut astfel incat sa nu il ranesc.

| Azµre a răspuns:

Dă-i o șansă până nu muști din măr nu ai cum să știi cum e dacă e dulce sau nu!
Iar dacă ai observat merele creponate cu pete sunt cele mai bune!
Așa și cu bărbații!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pofta vine mancand

| NuMaContrazice a răspuns:

Da-i o sansa, incercarea moarte n-are, dar daca crezi ca nu-l vei putea iubi niciodata atunci refuza-l in continuare pentru ca daca o sa-l paresesti dupa o sa sufere foarte mult.

| shadow222 a răspuns:

Da si ce daca a avut incepe relatia