| anonim_4396 a întrebat:

Un baiat si-a bagat penisul in fundul meu vara trecuta, si asta a fost singura chestie de genul care s-a intamplat. Iar asta e a treia luna cand nu mi-a venit menstruatia si mama mea vrea sa mergem la doctor, dar nu stie de chestia aia din vara. La ce fel de doctor ar trebui sa merg si acesta ar putea afla de acea aventura? Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Intarzierea de peste 3 luni a menstruatiei, asa numita amenoree adica lipsa menstruatiei, se datoreaza functionarii incorecte/defectuoase a glandelor endocrine ceea ce provoaca asa numitul sindrom de ovare polichistice (SOP). Tratarea lor se face prin folosirea anumitor produse hormonale la recomandarea medicului ginecolog, care poate determina modul de tratament doar pe baza rezultatelor analizelor hormonale efectuate. In privinta celeilalte probleme, medicul ginecolog nu poate constata daca ai intretinut sex anal in urma cu atat de multa vreme. Trebuie sa stii si pentru viitor si anume, chiar daca mama ta te-ar duce la un control ginecologic in urma respectivei consultatii, subliniez ca o astfel de consultatie se poate face doar vizual, medicul ginecolog poate constata doar stare de integritate a himenului si in functie de aspectul si starea acesteia se poate exprima doar in privinta faptului daca s-a produs sau nu o deforare. INSA NICIODATA, nici un medic ginecolog nu poate confirma daca ai facut vreodata sau nu sex real/adevarat si nici daca te-ai masturbat mai ales in situatia in care himenul vaginului tau probabil mai este intact din punct de vedere fizic. Deci o astfel de consultatie si constatare nu este concludenta si nici suficienta pentru ca medicul sa se pronunte daca s-a produs o penetrare a vaginului, si de asemenea nimeni si niciodata nu poate preciza in ce moment s-ar fi produs/petrecut deflorarea in cazul in care s-a intamplat deja asa ceva. Chiar si in cazul in care persoana consultata nu mai este virgina acest lucru nu se poate constata deoarece patrunderea penisului in vagin nu lasa absolut nicio urma. In concluzie, niciodata un medic ginecolog nu se poate pronunta in privinta virginitatii tale, motiv pentru care nu se va hazarda sa se pronunte intro asemenea situatie. Daca vei ajunge vreodata sa fii consultata, vei putea fi foarte linistita si degajata in timpul consultatiei. Multa sanatate

15 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa iti faci griji asupra faptului ca are legatura cu analul.

| Emilian65 a răspuns:

La orice doctor ai merge, acesta nu-si va putea da seama ca tu ai avut un asemenea act sexual anal. Asa ca stai linistita, mama ta nu va afla de acest lucru niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nevertebrata mica, cat de mult mi-as dori, ca Râmaru sa traiasca acum...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu vrei sa zici cum te numesti? i ti este rusine cu numele tau? o seara bună. Cristi este numele meu. al tau care e?

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Tinere,daca nu ti-am raspuns in privat, pe public nici atat.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi ce fraiera esti?
Pierzi o partida buna! Nici nu-ti dai seama, cate perechi de pantofi are nenele asta acasa...

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai,de ce nu a zis,mai,asa,ca-i dadeam si codu' postal,IBAN-ul. orice dorea. Apropo,la haine port S, Turbina, nu M, iar rochita aia este M, nu-mi este buna. Poti face retur la ea?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Retur fac prapaditii, draga!
Mergem azi si luam ce trebuie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cristi draga si tu esti fetita?
Acum am priceput, cum de un baiat, Cristi isi pune la avatar numai picioare si pantofi de femei, acum am inteles.
Nu-i bai, nu spun la nimeni, pastrez secretul happy draga Cristi

| ywar a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti genial! Respect! laughing

| anonim_4396 explică (pentru ywar):

Da,merci! Aveam nevoie de aceste cuvinte, doar ce m-a facut unu' curva imputita...

| ywar a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, din pacate se poarta prostia in cele mai diverse si absurde forme. Si pe mine ma injura destul de multa lume... Nu cant in struna tuturor gibonilor transpirati care pun intrebari de dragul intrebarilor. E usor a scrie versuri cand nimic nu ai a spune - spunea Eminescu candva. Eu cred ca ne-am facut toti mai brute, pentru ca vremurile pe care le traim ne intuneca mintile si ne ciobesc sufletele.

| anonim_4396 explică (pentru ywar):

Mai,nu ma deranjeaza ca ma injura, dar sa ma lase-n *** mea, sa-mi spun si eu parerea, sa aduc argumente, nu sa ma blocheze...Scoti ineptiile astea pe gura si te astepti sa ce? Esti prost, te ard!
Scuza-mi exprimarea, te rog!

| JustStitch a răspuns:

Probabil mama ta vrea sa te duca la un medic ginecolog sa vada daca mai esti fata mare, oricum el nu are de unde sa stie de acea aventura din vara pe care tu ai avut-o, iti urez succes si ai grija de tine

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Pentru ori care din cauzele dereglari menstruale, tot la medicul ginecolog se merge. Una din intrebari va fi : "Ai intretinut vreun tip de raport sexual?"
Raspunsul tau ar trebui sa fie nu.
Nu ezita, nu privi speriata pre mama ta, raspunzi clar "NU".
Daca nu ai introdus nimic in vagin (degetel sau vreun obiect), nu are de unde sa afle de mica ta aventura.